Hétfőre virradóan egy nagyobb beavatkozás volt a kézdivásárhelyi vízhálózaton, de a munkálatot sikerült rekordidő alatt megoldani. A szolgáltató szerint most már azokban az utcákban is fogyasztható az ivóvíz, ahol korábban baktériumok jelenlétét mutatták ki.
Pár héttel korábban az egykori keményítőgyár területén zajló építkezés során elszakítottak egy nyomóvezetéket, azt ugyan megjavították, de kiderült, hogy egy újabb beavatkozásra van szükség, mivel a víz csak utat kapott magának, óránként tíz köbméteres veszteséget okozva a szolgáltatónak. A javításra – a kényelmetlenségek elkerülése miatt – hétfőre virradó éjszaka került sor, akkor megállították a város területén a szolgáltatást, de mindössze egy órát volt elvéve a víz – tudtuk meg Pap Lajos mérnöktől. „A vizet úgy adtuk vissza, hogy az embereink kinyitották a tűzoltócsapokat, de ennek ellenére a víz csak szétnyomott egy hatvanéves vezetéket az Ady Endre utcában, ott volt egy lekötés a régi szeszgyár irányába” – tudtuk meg a szolgáltató munkatársától.
Pap Lajos azt is elmondta: a Kert, Vár és Bálványos utcában teljes bizonyossággal fogyasztható a vezetékes víz, azon a városrészen, ahol korábban egy csőtörés után többféle kórokozó jelenlétét mutatták ki. „Ma a környéken lévő kutak vizét is megnézzük. Annyit bizonyosan tudunk, hogy a rendszerbe külső beszivárgás jeleit nem észleltük. Továbbra is keressük, hogy mi okozta a baktériumok megjelenését, nem szeretnék találgatásokba bocsátkozni” – hangsúlyozta a mérnök.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.