A Fidesz szerint a Bajnai Gordon által tervezett hatszázmilliárd forintos megtakarítást a kormány iránti bizalom helyreállításával csökkenő kamatokból és a korrupció visszaszorításából is elő lehetne teremteni, s így nem is lenne szükség megszorításokra. Szijjártó Péter, az ellenzéki párt szóvivője arról beszélt: ha egy új választás után hitelességet és bizalmat élvező kormány kerül az ország élére, akkor ,,mindjárt teremtődik négyszázmilliárd forintos mozgástér a költségvetésben, amit nem kell bizalmatlansági és hiteltelenségi felár miatt kifizetni".
A szóvivő hozzátette: ha egy új kormány és egy új parlament a nemzetközi szervezetek elvárása szerint úgy módosítja a közbeszerzési törvényt, hogy a korrupciót ezáltal vissza lehessen szorítani, akkor további 150—200 milliárd forinttal több marad a költségvetésben. Mindezen túl, ha a bürokráciát az EU szintjére csökkentjük, akkor három év alatt mintegy hétszázmilliárd forintnyi kiadást lehet megtakarítani — vélekedett a politikus. Kijelentette: így nincs is szükség megszorításokra.
Szijjártó Péter kifejtette: világosan látni kell, hogy nem a 13. havi nyugdíj, nem a családi pótlék, nem a gyes, a gyed mértéke vagy a gázártámogatás mértéke miatt van Magyarország gazdasági és pénzügyi csődhelyzetben. A mostani helyzet azért alakult ki, mert a szocialista kormányok elrontották az elmúlt hét év gazdaságpolitikáját. Ebben az elrontott gazdaságpolitikában pedig Bajnai Gordonnak kulcsszerepe volt — tette hozzá.
Szavai szerint a megszorításokban való gondolkodás elrontott, hibás, kudarcba vezető gondolkodás, a megszorításokban való gondolkodás az országot a pénzügyi és a szociális összeomlás irányába löki. Az MTI kérdésére, hogy mit tesz a Fidesz, ha a Bajnai-kormány elkezdi megvalósítani a megszorításokat, azt mondta: tiltakozni fognak, és nem fogják megszavazni ezeket a javaslatokat az Országgyűlésben.
Szijjártó Péter kifejtette: az elmúlt másfél, két nap eseményei minden eddiginél világosabbá tették, hogy Magyarországon kizárólag új választásokkal lehet elkerülni a pénzügyi és szociális összeomlást.