Kétórás figyelmeztető sztrájkot tartottak tegnap az egészségügyi dolgozók a közalkalmazotti bértörvény elleni tiltakozásul.
A Sanitas Szakszervezeti Szövetség által szervezett munkabeszüntetés idején a sürgősségi ellátást és az egészségügyi tevékenység egyharmadát a törvénynek megfelelően biztosították. A szakszervezet szerint a tiltakozók azt üzenték a döntéshozóknak, hogy nem fogadnak el több fedezet nélküli ígéretet, hibás bérszorzókat és nem tűrik többé a pótlékok kifizetésének elmulasztását. A Sanitas közölte, hogy a bértörvényben igazságos referenciaértéket, megfelelő besorolást és a pótlékok teljes kifizetését követeli az orvosok, asszisztensek, betegápolók, gondozók, szociális munkások, az adminisztratív és műszaki személyzet, valamint az ágazat többi dolgozója számára. A Sanitas szerint a tiltakozások menetrendje változatlan, a figyelmeztető sztrájkot július 28-tól határozatlan idejű általános sztrájk követheti.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.