Úszás, Európa-bajnokságMinden számában harcban lenne az érmekért

2026. augusztus 11., kedd, Sport

Kós Hubert azzal a céllal várja a párizsi Európa-bajnokság medencés úszóversenyeit, hogy minden számában harcban legyen az érmekért, ezenkívül egyéni csúcsokat is remél magától. A francia fővárosban vasárnapig rendezik a futamokat, amelyeket az M4 Sport, a TVR Sport és a TVR 1 élőben közvetít.

  • Kós Hubert. Fotó: Facebook / Magyar Úszó Szövetség – Magyar úszóválogatott
    Kós Hubert. Fotó: Facebook / Magyar Úszó Szövetség – Magyar úszóválogatott

A 200 méteres hátúszás olimpiai bajnoka hat egyéni számban nevezett a kontinensviadalra, azonban mint elmondta, a 100 méter hát vagy a 200 méter vegyes biztosan kiesik majd, és ezen még az sem változtat, hogy texasi csapattársa, Léon Marchand utóbbiban világcsúcstartóként, ötkarikás aranyérmesként végül nem áll rajthoz.

„Még nem dőlt el. Amennyiben jól megy a hátúszás, akkor azt fogom vállalni azért, hogy megmutathassam azt, amiért az elmúlt három évben dolgoztam, viszont még mindig nem jött ki belőlem igazán. A vegyessel együtt biztosan nem megy” – fogalmazott a 23 éves úszó, aki a váltóval együtt reményei szerint 16 alkalommal áll rajtkockára az Európa-bajnokságon.

Kós – aki 50, 100 és 200 méter háton, 100 és 200 méter pillangón, valamint 200 méter vegyesen szerepel a rajtlistán – megjegyezte, már, illetve még abban az életkorban van, amikor ezt a terhet neki vállalnia kell. Az Eb után pedig visszatekintve akkor lenne elégedett, ha mindegyik számában csatában lenne az érmekért. Hozzátette, a márciusban rendezett amerikai egyetemi döntők óta először sikerült „rákönnyíteni” egy megmérettetésre, ezért újra gyorsnak érzi magát a vízben.

A magyar klasszis elmondta, fő számai mellett leginkább 200 méter pillangón kíváncsi arra, mire képes, hiszen ez a szám tökéletesen illeszkedne az olimpiai programjába. „Most végre van egy világverseny, ahol ezt kipróbálhatom, és természetesen ott van az ötven hát is, ami meg új lesz a játékokon” – nyilatkozta Kós, aki hozzáfűzte, amennyiben nem lenne képes egyéni csúcsra, az „katasztrófa lenne”.

Megjegyezte, egyáltalán nem érzi nyomásnak, hogy a szurkolók tőle várják az érmeket – ő maga is így volt annak idején a televízió előtt Cseh László kapcsán –, ellenben csak a saját magával szemben felállított elvárásokra koncentrál, amelyek szerinte még magasabbak is, mint a közvéleményé.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket!

Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.

Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.

Szavazás
Ön szerint hogyan szerepel majd a SuperLigában az egy év után visszatérő Sepsi OSK?










eredmények
szavazatok száma 615
szavazógép
2026-08-11: Sport - Miska Brigitta:

Kilencvenhét résztvevő és több mint tízezer kilométer (Kerékpározás)

Augusztus 8-án és 9-én a Sugás 24H eddigi legnépesebb kiadására került sor Sugásfürdőn, ráadásul a győztes csapat rekordot is döntött. A sepsiszentgyörgyi Fitness Tribe Egyesület immár hatodszor szervezte meg az egyre népszerűbb endurance kerékpárversenyt. A negyvennyolc kéttagú együttes és Szőnyi Ferenc komáromi ultratriatlon-világbajnok 24 óra alatt 10 234 kilométert tekert, vagyis 1039 alkalommal teljesítették az Erzsébet-forrás és a Csaba-forrás közötti távot.
2026-08-11: Sport - Tibodi Ferenc:

Holló Abigéllel a soraiban második a román válogatott (Női kosárlabda, U18)

A döntőben elszenvedett vereség ellenére kiemelkedő sikert ért el a román női U18-as kosárlabda-válogatott a Tulceán rendezett B-divíziós Európa-bajnokságon. A fináléban Izrael kerekedett felül a hazai csapaton, amely a második helyezéssel 14 év után ismét kiharcolta az élvonalba jutást. A Sepsi-SIC fiatal sepsiszentgyörgyi tehetsége, Holló Abigél a negyeddöntőt leszámítva valamennyi mérkőzésen lehetőséget kapott, a kispadról érkezve a védekezésből és a támadásból is kivette a részét.