Kevesebb, gyorsabb és egységesebb videobíró-döntéseket ígér a következő idényre az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA). Roberto Rosetti, az UEFA bírói bizottságának vezetője tegnap bejelentette, hogy a vitatott esetek VAR-ellenőrzése az eddigi 90 helyett csak 60 másodpercig tart majd.
„Az egyértelmű és nyilvánvaló tévedéseket akarjuk kiszűrni, semmi mást. Piros lapoknál nemcsak a találati képet elemezzük ki, hanem a párharc előtti eseményeket is. A kontextus a fontos, nem hozunk Playstation-döntéseket” – közölte a főbíró. A nyári világbajnokság mintájára a szögletek helytelen megítélését is korrigálhatja a VAR, viszont csak akkor, ha egyértelmű a helyzet. A német szövetség már jelezte, hogy a Bundesligában nem ellenőrzik a sarokrúgások előtti történéseket videobíróval. A szurkolók felvilágosítására az UEFA egy áttekintő oldalt hozott létre a honlapján, ahol példavideókon szemlélteti a vitatott eseteket. „A teljes egységesség mindig csak vágyálom lesz, azonban meggyőződésem, hogy ezzel nagyot léptünk előre” – tette hozzá Rosetti.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.