Az óvodai viselkedésből gyakran kikövetkeztethető, hogy milyen eredménnyel fejezi be később egy fiatal tanulmányait.
Kutatások szerint a ficánkoló, figyelmetlen gyerekeknek az iskoláskor végén is jóval rosszabb a bizonyítványuk, függetlenül attól, hogy mennyire intelligensek. Nem feltétlenül szükséges, hogy a dekoncentrált (szétszórt figyelmű) gyerekek egyben az úgynevezett hiperaktivitás-figyelemzavar szindrómában is szenvedjenek. Az egészségtelen táplálkozás vagy az alvászavarok is okozhatnak figyelmetlenséget.
A vizsgálathoz a Kaliforniai Egyetem kutatói Naomi Breslau adatgyűjtését használták fel. A kutatónő 1983-ban öt- és hatéveseknél vizsgálta az intelligenciahányadosuk és osztálybeli viselkedésük közötti összefüggést. A vizsgálatot a gyerekek tizenegy és tizenhét éves korában megismételte. Az amerikai orvoskutatók a hétszáz gyermek adatainak kiértékelésekor felfedezték, hogy azok a fiatalok, akiknek rosszabbak voltak a nyelv- és matematikajegyeik a középiskolában, már az óvodában feltűnően viselkedtek. (MTI)
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.