A korrupcióellenes igazgatóság (DNA) vizsgálja a volt liberális alprefektus, Dorel Banu ügyét, akit a prefektúra jelentetett fel, mert beiktatását követően 32 napig két helyről, a kormányhivataltól és előző munkahelyéről, a kifizetési ügynökségtől is felvette fizetését.
Corneliu Câmpeanu megyei rendőrparancsnok jelentette be, hogy Banu ügyét átutalták a korrupcióellenes igazgatósághoz, közjavak ellen elkövetett hivatali visszaéléssel vádolják. Codrin Munteanu prefektus két hónapja jelentette be, hogy felfedezte a visszaélést, feljelentést tett a rendőrségen, a feddhetetlenségi ügynökségnél, hisz összeférhetetlen az álláshalmozás, és felszólította a kifizetési ügynökséget is, adminisztratív úton gondoskodjék a jogtalanul kifizetett pénz visszaszerzéséről. Dorel Banu a feljelentést követően értetlenül állt a vádak előtt: alprefektussá való kinevezésekor felfüggesztették korábbi igazgatói státusát, nem mondott le, hisz egyértelmű volt, hogy ideiglenesen nevezték ki, rövid időre szól az új funkció, leváltásakor azonnal elindította a visszatéréshez szükséges procedúrát. (-kas)
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.