A botrányt a Bursa gazdasági napilap robbantotta ki. Az újság szerint Mircea Băsescu, az államfő testvére júniusban csatlakozott üzlettársként a vállalkozáshoz, amelynek részvényesi körét a román hadiipar meghatározó szereplői alkotják. A lap szerint az összeférhetetlenség azért merül fel, mert Traian Băsescu a Legfelső Védelmi Tanács (CSAT) elnöke, amelynek döntő szava van a román hadsereg fegyverbeszerzésében. A lap szerint az államfő testvére éppen akkor lépett be a vállalkozásba — amelyben 30 százalékos részesedést birtokol —, amikor a védelmi minisztérium közbeszerzési pályázatot hirdetett két fregatt felszerelésére, a CSAT pedig a román hadsereg fegyverzetének korszerűsítéséről tárgyalt.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.