Csapó László királyhelmeci (Szlovákia) képzőművész alkotásaiból nyílt kiállítás tegnap délután a sepsiszentgyörgyi városi kultúrház pincegalériájában.
A csempealapra nyomtatott absztrakt formákat színviláguk teszi igazán egyénivé. Daczó Enikő megnyitóbeszédében egyebek mellett a tiszta vonalvezetésre hívta fel a figyelmet, amelyet saját technikájával, a ,,puzzle-nyomatokkal" ért el alkotójuk. A tárlat a határon túli magyar képzőművészeket támogató program keretében jött létre, a kiállított munkák megvásárolhatók. (a. l)
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.