Aki május 14-ig a középiskolában tanult idegen nyelvből, illetve április 5-ig számítógép-kezelői ismeretekből európai szintű vizsgát tesz, és kéri annak elismerését, e két tantárgyból nem kell érettségiznie.
Az oktatási minisztérium három nyelvvizsgarendszert fogad el az érettségi helyett, a TOEFL-t, a Cambridge-t és az LCCI-t, melyek közül jelenleg egyiket sem lehet letenni a Kovászna megyei nyelvvizsgaközpontokban. A háromszéki diákok Brassóban szerzik meg ezeket a jogosítványokat. Az informatikai oklevelek közül az ECDL-diplomákat ismeri el a szaktárca a záróvizsgán, ezt a megyében az Amőba Oktatási Központban és a Cosys cégnél szerezhetik meg a fiatalok. (fekete)
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.