ÚJABB HALADÉKOT KAPOTT BUKAREST. Az európai pénzügyminiszterek kedden tartott brüsszeli összejövetelükön egy évvel — 2012-ig — meghosszabbították a határidőt, ameddig Romániának három százalék alá kell szorítania költségvetési hiányát. Ugyanakkor módosították azokat a feltételeket, amelyek között Románia kölcsönt kap az Európai Uniótól a fizetési mérleg kiegyensúlyozására. (Paprika Rádió)
FÖLD ALATT SZTRÁJKOLÓ RÉZBÁNYÁSZOK. Nem jönnek a felszínre a rézbányai bányászok, amíg nem kapják meg fizetésüket. A Bihar megyei Rézbányán nyolcvanan maradtak szerda éjszakára a föld alatt, hetvenen a felszínen követelik az elmaradt fizetéseket. (Szabadság)
KI LESZ A NYERŐ? A szocdemek végső csatája Mircea Geoană és Victor Ponta között fog lezajlani — vélik a politikai hírmagyarázók, s a kulisszák mögött dől majd el, ki lesz a győztes. (Gândul)
LEGYEN ILIESCU AZ ELNÖK. Adrian Năstase és Miron Mitrea elment Iliescuhoz, akit arra kértek, vállalja a pártelnöki szerepet, mert ez az egyetlen út a szocdem párt egységének megmentésére. Iliescu nem válaszolt egyértelműen a felkérésre, de azt mondta, gondolkozni fog, miként juthatnak ki a válságból. Azt ellenben kissé soknak tartja, hogy nyolcvanéves korában ekkora terhet helyezzenek rá. (Ziare.com)
NÁLUNK A LEGDRÁGÁBB A CIGARETTA. Az Európai Unió szintjén Romániában a legdrágább egy doboz cigaretta a fizetésekhez képest. A Gândul elemzése rámutat: az országos bruttó átlagbérből 182 csomag cigarettát lehetne vásárolni, a sor másik végén Luxemburg áll, ahol 1127 dobozt. Abszolút értékben Norvégiában a legdrágább a cigaretta (8,13 euróba kerül egy csomag), Szerbiában pedig a legolcsóbb, 0,63 euró. Romániában egy doboz cigaretta átlagára 2,34 euró. A különbség tehát a jövedelmek jelentős eltéréséből adódik: egy norvégiai lakos átlagosan 4137 eurót keres, közel tízszeresét a romániai 428 eurós átlagbérnek. A szerbek kicsivel többet, 571 eurót keresnek havonta, azonban a cigaretta 3,7-szer olcsóbb, mint nálunk.
ÉPÍTJÜK A DÉLI ÁRAMLATOT. Oroszország ugyanis meghívta a romániai Transgazt, hogy vegyen részt a gázvezeték kiépítésének tárgyalásain. A romániai részvételről szerdán tárgyalt az orosz Gazprom és a hazai Transgaz. A Déli Áramlat gázvezeték egy szakasza a Fekete-tenger alatt fog áthaladni, és Oroszország ezen keresztül juttatja el a gázt Nyugat-Európába.