A megyei környezetvédelmi hivatal (KVH) volt vezetőjét, Hobincu Zoltánt feljelentette a korábbi igazgató, Octavian Vasilescu, s az ügyészség átadta az ügyet a korrupcióellenes hatóságnak. Előbbi hangoztatja, nem hibázott, s nem érti, a kivizsgálást végző szervek miért nem a könyvelést nézik át ahelyett, hogy felülnének bosszúvágyó panaszoknak.
Ioan Ciucu, a megyei ügyészség bűnügyi osztályának megbízott vezetője érdeklődésünkre elmondta, Octavian Vasilescu (2001—2005 között volt a hivatal igazgatója) bűnügyi feljelentésében azt állítja, hogy Hobincu eladta az intézménynek a Rétyi-tó partján levő házikóját. A művelethez felszámolóbizottságot nevezett ki, ám annak tagjait nem a helyszínre vitte, hanem a rétyi volt állami gazdaság udvarán penészes deszkákat mutatott nekik, s annak alapján leírták a házikót. A feljelentésben még az áll, hogy Hobincu a testvére nevén bérbe vette a területet. Az ügyész hangoztatta, ezek nem tények, hanem a feljelentő állításai, s az iratcsomót kivizsgálás végett átadták a korrupcióellenes hatóságnak. Utóbbi szóvivője megkeresésünkre annyit mondott, nem nyilatkozhat az ügyről.
Dálnoki Lajos, Réty község polgármestere nem ismeri a házikó építésének körülményeit. Ugyanúgy épült, mint a többi, törvénytelenül — mondta. Ráadásul, a környezetvédelmi hivatal be sem jelentette a községházán, hogy építkezett. A jobb érzésűek ezt megtették, s jelképes adót fizetnek. A területet Harai László bérbe vette a Cserésdomb Közbirtokosságtól, s rendszeresen fizeti a bért.
Hobincu Zoltán (2009—2009 között volt a KVH igazgatója) megkeresésünkre hangoztatta: Vasilescu félelemből és bosszúból jelentette fel. Kétszer is használta az inkompetens jelzőt. Egyrészt elődjét illette azzal, hozzátéve, hozzá nem értésével kárt okozott a hivatalnak, s 120 000 lejt kell ezért fizetnie. Ezért is próbál bosszút állni rajta. Vasilescu fél, hogy Hobincu ismét főnöke lesz, mivel megnyerte az eltávolítása miatt kezdeményezett pert, s vissza kell kapnia tisztségét. Másrészt a nyomozók munkáját minősítette így Hobincu, hiszen, mint mondja, az úgynevezett házikós ügy irataiból tisztán látszik, hogy nincs semmi vétke. Elmondta, igazgatósága idején a minisztérium felszólította, hogy a törvénytelenül emelt épületet takarítsák el. Meg is tették, s a korhadó anyagot a volt állami gazdaság udvarára halmozták fel. Ez már értéktelen holmi volt, de értékesítették, a tárca engedélyével egy iskolának adományozták.