Az Erdélyi Magyar Ifjak és a Székely Mikó Kollégium diáktanácsa által szervezett lovagi vetélkedőn a résztvevőknek a hét lovagi erény (erő, bátorság, hűség, alázat, kitartás, becsület, műveltség) próbáját kellett kiállniuk a megyei könyvtár mögötti parkban. Többórás vetélkedés után Göndörfürt és csatlósai, Tuzson Emőke, valamint Gál Szidónia győztek, a király ezt követően ünnepélyes keretek között a Szent György téri színpadon ütötte lovaggá Kőmíves Istvánt. (fekete)
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.