Idén Kovásznán is versenybe szállhatnak a legszebb, legrendezettebb udvarral, zöldövezettel, tömbházzal büszkélkedő polgárok.
A városi tanács soros ülésén jóváhagyta a verseny szabályzatát, a részt venni szándékozók május 31-ig jelentkezhetnek a városházán. Az ötletgazda, Kádár Gyula tanácstag elmondta: az akció célja bevonni a lakosságot a városszépítésbe.
A verseny két kategóriában zajlik: családi ház és tömbház. Az értékelést a tanács által kijelölt bizottság végzi, és számos szempont szerint pontoznak: általános kinézet, környezetbe való beilleszkedés, járdák, sétányok állapota, a helyi hatóság kezdeményezésein való részvétel, tömbházak külső átalakításai stb.
A verseny díjalapja jelentős, az első kategóriában az első díj 1000 lej, a második kategóriában pedig 6000 lej. Tervek szerint a versenyt évente megismétlik.