A belügyminiszterhez fordul Albert Álmos

2010. május 15., szombat, Közélet

Vasile Blaga közigazgatási és belügyminiszterrel tárgyal hétfőn Albert Álmos RMDSZ-es szenátor. A Szent György-napok idején történt incidensre hívja fel ismét a tárcavezető figyelmét, amikor az alárendeltségébe tartozó csendőrség emberei vertek meg két magyar fiút.

Tudni szeretné, számon kérték-e már az elkövetőket, és milyen büntetésre számíthatnak. Emellett felhívná Blaga figyelmét, hogy Erdővidéken igen elszaporodott a kábellopás, most már több kilométer vezeték tűnik el egy-egy alkalommal, sorozatosan bénul le a telefon- és kábeltévé-szolgáltatás. Albert Álmos elmondta, azt kéri, aktívabban legyen jelen a rendőrség a térségben, nem a rendőrök számának növelését várja, hisz vannak éppen elegen, hanem hogy figyeljék fokozottabban a kritikus vidéket, és próbálják elejét venni a lopásoknak. (-kas)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mi a véleménye az Ilie Bolojan által bejelentett megszorításokról?








eredmények
szavazatok száma 1149
szavazógép
2010-05-15: Közélet - Váry O. Péter:

A bőség zavartalansága (Tollraforgó)

Hogy bő száztíz rendezvény, s annak is java része Há­romszéken. Büszkeséggel tölti el a székelyt (már akit e zűrzavaros napokban ilyesmi még érdekel), feszül a lajbi a mellén, hogy mük aztán ebben es jobbak vagyunk a csíkiaknál.
2010-05-15: Közélet - :

Tanulmányi vetélkedők napja

A kézdivásárhelyi Nagy Mózes Gimnáziumban tegnap folytatódtak az iskolanapok. A művelődés, a sport és a művészetek napja után pénteket a tanulmányi vetélkedőknek szánták.