Csehek ezrei csatlakoztak ahhoz az online tiltakozáshoz, amely meg akarja akadályozni, hogy Prágában szobrot emeljenek Michael Jackson emlékére.
A tavaly elhunyt popkirály rajongói születésének 52. évfordulóján, augusztus 29-én szeretnék felavatni a zenész kétméteres oszlopon nyugvó bronz mellszobrát a Letna parkban, ahol Jackson 1996-ban nagy sikerű koncertet adott. A főváros engedélyezte a tervet. Az első napokban azonban már több mint kétezren csatlakoztak a Facebook közösségi portálon elindított tiltakozáshoz, amely szerint semmi értelme szobrot állítani neki, hiszen a világhírű zenésznek az égvilágon semmi köze sem volt a csehekhez.
,,Michael Jackson — nyugodj békében, és hagyd békén a mi Letnánkat!" — fogalmaz a petíció. Egy prágai galéria a vita megoldására azt javasolta, hogy inkább egy kortárs cseh művész szobrát állítsák fel a kiszemelt helyre.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.