A vakáció veszélyei

2010. július 15., csütörtök, Közélet

Tegnap déltájt Sepsiszentgyörgyön hatéves gyermeket ütöttek el a Grigore Bălan és az 1918. December 1. út kereszteződésének közelében. Mint kiderült, a gyermek egy barátjával a járdán labdázott, s amikor a labda az úttestre gurult, gondolkodás nélkül utána szaladt.

A vasútállomás irányából a belváros felé haladó, 56 éves helybeli lakos által vezetett jármű már nem tudta elkerülni. A gyermeket a kórházba szállították ellátásra és megfigyelésre. A gépkocsivezető nem fogyasztott alkoholt. A baleset körülményeit vizsgálják. Az eset kapcsán a rendőrség felhívja a szülők figyelmét, hogy a vakációban jobban vigyázzanak a kisgyermekekre, lehetőleg ne hagyják felügyelet nélkül veszélyes helyeken, és ne engedjék közúton vagy forgalmas út közelében játszani. A járművezetők pedig szigorúan tartsanak be minden szabályt, mert a baj hamar jön. (páljános)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket!

Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.

Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.

Szavazás
Ön szerint az elmúlt években ki volt Románia legjobb miniszterelnöke?
















eredmények
szavazatok száma 942
szavazógép
2010-07-15: Közélet - :

Zágoniak Egyházashetyén

Nagy sikerrel szerepelt a zágoni Mikes Kelemen Vegyes Kar a Hetyei Nemzetközi Művészeti Napokon rendezett kórustalálkozón.
2010-07-15: Világfigyelő - :

Hiányok a külügyminisztériumban

Súlyos politikai felelősség terheli az előző kormányzatot, amiért hiányzik a külügyminisztérium idei költségvetésének nagyjából egyharmada — jelentette ki Németh Zsolt külügyi államtitkár az Országgyűlés külügyi és határon túli magyarok bizottságának tegnapi ülésén.