KI KELLENE PRÓBÁLNIA. Elképesztő arroganciáról és a realitások figyelmen kívül hagyásáról tett tanúbizonyságot Adriean Videanu gazdasági miniszter, amikor a renne.ro honlapnak adott interjúban kijelentette: egy román család havi 1500 lejből meg tud élni.
Sőt, a miniszter szerint jól meg is tud élni, még akkor is, ha az anya mondjuk munkanélküli, a gyerek pedig egyetemre jár (mi van a másik gyerekkel, vagy a miniszter úr az egygyerekes családmodellt propagálja?). A politikus szerint ugyanis minden a rendelkezésre álló pénz beosztásán múlik. A miniszter úr azt is figyelmen kívül hagyja, hogy az 1500 lej ugyan megfelel a romániai átlagfizetésnek, ám ez az átlagszámítás logikájából következően azt jelenti, hogy sokan ennél jóval kevesebbet keresnek... De hát honnan tudhatná ezt a Boc-kabinet egyik legtehetősebb tagja, akinek a vagyonnyilatkozatában több ház, lakás és több millió euró szerepel?! (Ziare.com)
KELEMEN SZENNYEZÉSI ADÓT JAVASOL. Kelemen Hunor, bár egyetért azzal, hogy minden jövedelemre adót kelljen fizetni, mégis ,,brutálisnak" tartja a szerzői jogokat szabályozó törvényt — nyilatkozta a kulturális tárcavezető a Ziarul Financiarnak adott interjújában. Arra a kérdésre, hogy művészeknek tartja-e a manelezenészeket, Kelemen azt válaszolta: ,,Semmiképpen. Mint korábban is mondtam, ha rajtam múlna, szennyezési adót vetnék ki rájuk."
TRANSZNISZTRIÁRÓL KÉMKEDETT. A szakadár moldovai tartománnyal, a Dnyeszteren túli köztársasággal, azaz Transznisztriával kapcsolatos titkos katonai dokumentumokhoz próbált hozzájutni az a román diplomata, akit hétfőn kémkedés gyanújával vettek őrizetbe Moszkvában, majd kiutasították Oroszországból — állította az ügy kapcsán készült riportban az orosz közszolgálati televízió. A Rosszija 1 csatorna szerint a román hírszerzést csak egy dolog érdekelheti Moszkvában: a Transznisztriában hivatalosan békefenntartóként jelen lévő orosz csapatokkal kapcsolatos információk. Bukarest ugyanis már több ízben is nyíltan elégedetlenségének adott hangot az orosz egységek Dnyeszteren túli jelenléte miatt. (Gândul)
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.