A kormány megszorító intézkedéseit követően a baróti művelődési ház öt munkatársától vált meg — többek közt igazgatójától —, egyiküket áthelyezték, így most a technikus mellett mindössze egy eseményszervező-oktató dolgozik. Nagy Kopeczky Annamária azt mondja, nehezebb lesz a munkájuk, de megfelelő szervezéssel a legtöbb tevékenység folytatható.
Abban bízik, hogy a kultúrháznál valaha dolgozó, mostani nyugdíjasokat meg lehet szólítani, s készek lesznek a baróti kulturális élet érdekében önzetlenül cselekedni.
Biztos, hogy a Syncron és a MiniSyncron tánccsoport, a tánciskola, az aerobik és a callenetics-torna folytatódni fog, sőt, azt tervezi, hogy a következő hetekben felnőttek számára is néptánc- és társaságitánc-oktatást indít. Újjászervezné a nagy hagyományokkal rendelkező bábcsoportot is. Mint mondotta, a feltételek adottak, hiszen a régi kellékek és az értékes, kasírozott bábuk is megvannak (egyik-másik hetven-nyolcvan éves), némi felújítást követően újból használhatóak. ,,Évtizedekkel ezelőtt a baróti pedagógusok sokkal lelkesebben vállaltak részt a kulturális élet megszervezéséből, fenntartásából. Ezekben az időkben készültek Polgár Sárika néni vezetésével ezek a ma is párjukat ritkító bábuk. Azt szeretném, ha ezekből, illetve a régi bábosok tulajdonában levőkből kiállítást tudnánk szervezni, s arra meghívnók azokat is, akik az elmúlt évtizedekben oly sokat tettek a bábszínház érdekében."
Nagy Kopeczky Annamária elismeri, hogy nehéz lesz célt érnie, de mégis megpróbálna legalább kétszáz embert meggyőzni arról, érdemes lesz látatlanban bérletet vásárolnia, melyért székelyudvarhelyi, csíkszeredai és gyergyószentmiklósi társulatok színházi, illetve táncelőadásait nézhetnék meg, szimfonikus koncerteket hallgathatnának. A szervezést nehezíti, hogy a művelődési ház színpada meglehetősen kicsi, nem minden előadás tartható meg rajta, s felszerelése is kívánnivalót hagy maga után.
A műsorszervező szerint fontos lenne, ha a város más művelődési intézményeivel és a környéken egyre igényesebben tevékenykedő egyesületekkel sikerülne jól együttműködniük. Első lépésként a tél folyamán a Tanulók Klubjával közös farsangi előadást állítanak össze. ,,A községek kultúrházaiban és egyesületi szinten is egyre színvonalasabb munka folyik, s úgy érzem, azokat is meg kellene mutatni a baróti közönségnek. Tehetséges népdalénekesek, hangszeresek és számos, kézműves-tevékenységet végző, lelkes embertől tanulhatnának a barótiak. Remélem, sikerül célt érnünk."