Magyar polgármestert Marosvásárhelyen
Együttműködési megállapodást írt alá tegnap a Maros megyei EMNT és MPP a 2012-es polgármester-választásra. Az RMDSZ megyei elnöke, Benedek István szerint ennek még nem jött el az ideje, de nem kizárt, hogy a következő időszakban ők is aláírják a dokumentumot, mert ez lényegében a város érdekeit szolgálja.
László György, az MPP Maros megyei elnöke szerint meg kell keresni azt a jelöltet, akit mindenki magáénak tart. Ilyen lehet Bölöni László, aki mindenki polgármestere lenne, a románoké is, és ,,Európában minden kapu megnyílna előtte". Az EMNT Maros megyei szervezete által vasárnap nyilvánosságra hozott Együttműködési megállapodást "a marosvásárhelyi magyar közösség iránti történelmi felelősség" jegyében dolgozták ki azt követően, hogy az EMNT, az SZNT, az RMDSZ és az MPP képviselői több ízben találkoztak. A szervezetek egy sor konzultációt kezdeményeznek a városban, s a történelmi magyar egyházak és a civil szervezetek támogatására is számítanak.
Millió támogatással több
Három hónap alatt, 2010 decemberétől 2011 márciusáig több mint egymillióval nőtt a szociális támogatásokban részesülők száma Románaiában. Jelenleg 7 382 186 jogosult szerepel a nyilvántartásokban, a Szociális Szolgáltatások Országos Ügynöksége összesen 785 millió lejt utalt ki nekik. Tavaly decemberben 6 357 652-en részesültek valamely szociális szolgáltatásban, és erre 671 210 476 lejt adott az állam. A fűtéstámogatásra kiutalt pénz nagysága hónapról hónapra változik – 2010 decemberében 7,89 millió lej volt, januárban 110 millió, februárban 48,2, márciusban pedig 120,5 millió –, a gyermekpénz, a gyermeknevelési járandóság, a fogyatékkal élők juttatásai és a szociális segélyek összege a legnagyobb tétel. A legtöbb jogosult Bukarestben, valamint Iaşi, Prahova, Suceava, Bákó, Argeş, Dolj és Konstanca megyében él.
Nőttek Boc megtakarításai
Még 15 000 lejt takarított meg bankkártyáin Emil Boc miniszterelnök, s ezzel 85 000 leje gyűlt össze. Ez az első eset mandátuma alatt, amikor hat hónap alatt 5000 lejnél többet takarított meg. Legutóbbi vagyonnyilatkozatából – amelyet ideiglenes munkaügyi miniszteri minőségében írt alá – kiderül, hogy négy különböző banknál letétbe helyezett pénze 2010. november 2. és 2011. május 20. között 70 000 lejről 85 000 lejre nőtt. 2010 júniusáig a félévenként benyújtott vagyonnyilatkozatában a miniszterelnök 5000 lejig terjedő megtakarításokról számolt be, a tavalyi év utolsó hónapjaiban pedig már semmit nem sikerült félretennie, de kifizette a részleteket a lízingrendszerben vásárolt gépkocsija után.