Női labdarúgó-vbA nők világbajnoksága

2011. július 7., csütörtök, Sport

Javában zajlik már a női labdarúgók világbajnoksága. Estén­ként megcsodálhatjuk nemcsak fizikai szépségüket, hanem focitudásukat is. Igen, focitudásukat. Nem ma kezdték, az első női labdarúgó-mérkőzést 1895 márciusában játszották London­ban.

A mérkőzést Nettie Honeyball szervezte, aki egy évvel korábban megalapította a Brit Hölgyek Futballklubját. De az első női fociklubot Franciaországban hívták életre 1916-ban, aztán fokozatosan behódolt a női labdarúgás előtt Nyugat-Európa jó része, majd idővel Skandinávia s aztán az egész világ.
Az I. világbajnokságot 1991-ben rendezték Kínában, ahol a döntőben az Egyesült Államok 2–1-re legyőzte Norvégiát. A győztesek mindkét gólját Akers szerezte, a norvégokét Medalen.
Négy évvel később, 1995-ben Svédország látta vendégül a világbajnokság mezőnyét. Skandináv földön skandináv siker született. A döntőben Norvégia 2–0-ra győzte le Németországot. A győztesek góljait Riise és Pettersen szerezte.
1999-ben a világbajnokság helyszíne átköltözött az óceánon túlra. Az Államokban, még ha nehezen is, de amerikai sikernek tapsolhattak a lelkes tengerentúliak. A döntő: Egyesült Államok–Kína 0–0, tizenegyesekkel 5–4.
2003-ban újra az Államok rendezte a világbajnokságot, de ezúttal európai siker született. A döntőben: Németország–Svédország 2–1. Gólszerzők: Meinert, Künzer, illetve Ljungberg.
2007-ben a világbajnokság mezőnye visszatért az első vb színhelyére, Kínába. Itt Németország megvédte bajnoki címét. A döntő: Németország–Brazília 2–0, gólszerzők: Prinz, Laudehr.
Az öt világbajnokság éremtáblázata:
1. Németország 2 1 –
2. Egy. Államok 2 – 3
3. Norvégia 1 1 –
4. Brazília – 1 1
Svédország – 1 1
6. Kína – 1 –
A világbajnokságok összesített góllövőlistája:
14 gólos Prinz Birgit (német)
12 gólos Akers Michelle (amerikai)
11 gólos Szun Ven (kínai) és Wiegmann Bettina (német)
10 gólos Aarones Ann Kristin (norvég), Marta (brazil) és Mohr Heidi (német).
Egyetlen női labdarúgót jegyeztünk, aki részt vett mind az öt világbajnokságon, ő pedig az amerikai Kristine Lilly.
És akkor várjuk meg, mit hoz a sorrendben hatodik világbajnokság. (á)


Német és angol siker
Anglia–Franciaország negyeddöntőt rendeznek a németországi labdarúgó-világbajnokságon, miután az A-csoport "döntőjén" a francia lányok 4–2-es vereséget szenvedtek a házigazdától. Németország a B-csoport második helyezettjével, Japánnal játszik a nyolc között. Anglia könnyed 2–0-s győzelmet aratott Japán ellen a női labdarúgó-világbajnokság csoportkörének utolsó fordulójában, így megnyerte a B-csoport küzdelmét. Az eredmények: A-csoport: Kanada–Nigéria 0–1, Franciaország–Németország 2–4. A végeredmény: 1. Németország 9 pont, 2. Franciaország 6 p., Nigéria 3 p., 4. Kanada 0 p.; B-csoport: Anglia–Japán 2–0, Új-Zéland–Mexikó 2–2. A végeredmény: 1. Anglia 7 pont, 2. Japán 6 p., 3. Mexikó 2 p., 4. Új-Zéland 1 p. (t))

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mi a véleménye az új sepsiszentgyörgyi biciklikölcsönző rendszerről?








eredmények
szavazatok száma 718
szavazógép
2011-07-07: Sport - Tibodi Ferenc:

Szoros küzdelem után bajnok az AZ (Minifoci)

A hét végén befejeződött a sepsiszentgyörgyi C-osztályos kispályás labdarúgó-bajnokság, amely az AZ Apocalipsa sikerével zárult. A pontvadászat dobogósait egy-egy pont választotta el egymástól, a negyedik helyezett Phoenix már 11 ponttal maradt el a bajnok AZ-től.
2011-07-07: Képzőművészet - :

Rácsokból a világosság (Baász Imre tárlata a Magmában)

Számára a legfontosabb kérdés nyilván az volt: lehetséges-e a létezett romániai szocializmus, majd a nyolcvanas évek totalitarizmusának-diktatúrájának körülményei között eredeti, érvényes művészetet művelni, mi több (itt lép be a teoretikus ész), a lehetséges művészeti kánonokat meg is találni (és nyilván elrejteni, avagy a műbe kriptálni).