Bálint Ádám és Gáspár Gyula magyarországi képzőművész kiállítása nyílt meg szombat délután a sepsiszentgyörgyi Lábas Házban. Ütő Gusztáv, a tárlat szervezője utóbbit mint hazatérő alkotót üdvözölte nyitóbeszédében, ugyanis Erdélyből származik.
Expresszív töltetű, drámai hangulatú szénrajzok és olajfestmények fogadják a látogatót a nagyterem szemközti falain, Gáspár Gyula a magányt, a vívódást megfogalmazó meditációi.
Bálint Ádám technikai szokatlanságával okoz meglepetést. Agyaglabirintusok jelennek meg teával színezve, Mandalaváltozatok sorozatában geometriát vetít az organikus térre. Egymásba olvadó lapokként sorakoznak a nagyméretű képek árnyalatnyi váltakozásokkal. Mindez a megfejthetetlen homályos jelrendszer szépsége, ahol nem lehet megtalálni, de keresni kell a labirintus kijáratát.