Elismerés pedagógusoknak

2011. október 18., kedd, Közélet

Negyvenhat erdélyi és partiumi magyar pedagógust, köztük kilenc háromszékit tüntettek ki szombaton Ezüstgyopár-díjjal a szovátai Teleki Oktatási Központban. A díjat kétévenként ítéli oda a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége olyan nyugdíjközeli tanároknak, akiket kiemelkedő eredményeik miatt iskolájuk javasol a kitüntetésre.

Háromszékről Ezüstgyopár-díjat kapott: Barabás Márta, a nagyajtai Kriza János Általános Iskola matematikatanára, Budai Margit, a kovásznai Kőrösi Csoma Sándor Iskolaközpont orosz–magyar szakos tanára, Dimény Olga, a baróti Tanulók Klubja testnevelő szakos tanára, Ferenczi Tibor, a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium filozófiatanára, Forró László matematikus, a sepsiszentgyörgyi Tanulók Háza repülőmodellező körének pedagógusa, Józsa Irén, a kézdivásárhelyi Nagy Mózes Elméleti Líceum magyar–francia szakos tanára, Szabó Mária Rozália, a kovásznai Kőrösi Csoma Sándor Iskolaközpont matematikatanára, Szász Árpád, a sepsiszentgyörgyi Mikes Kelemen Elméleti Líceum matematikatanára, Váncsáné Molnár Kató, a sepsiszentgyörgyi Iskolás Sportklub testnevelő tanára.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 784
szavazógép
2011-10-18: Közélet - Kisgyörgy Zoltán:

Köpecen az év fájáért

Több volt, mint a meghirdetett saj­tótájékoztató az erdővidékiek összefogása-jelenléte a köpeci több évszázados szil lombjai alatt napnyugtakor tegnap délután.
2011-10-18: Közélet - :

Brassói kifli a szentgyörgyi iskolákban

Ebben a tanévben más megyében készült kiflit kap az 5300 sepsiszentgyörgyi iskolás, óvodás: Brassóból hozzák az állami tízóraihoz való péksüteményt.