Két tanú, két városházi alkalmazott kihallgatásával folytatódott tegnap a kenőpénz elfogadásával vádolt Rácz Károly kézdivásárhelyi polgármester pere Sepsiszentgyörgyön; hármat idéztek be, de Szász Lászlóról kiderült, hogy júniusban már tanúskodott, ezért őt hazaküldték.
Bokor Erzsébet főkönyvelőt a kifizetésekről faggatták, de az eddig elhangzottakhoz képest nem mondott újat: tavaly télen valóban tartozott a város Áda József cégének, de márciusban mindent leróttak, mert ilyenkor – az adókedvezmények miatt – általában több pénz áll rendelkezésre, mint máskor. A cégek kifizetésének sorrendjét ő maga határozta meg, aszerint, hogy mennyi pénz volt; a polgármester nem szólt bele sem azért, hogy sürgessen, sem azért, hogy visszafogjon valamilyen átutalást. Arra nem emlékszik, hogy ő maga beszélt-e Ádával – mondta, és ezt azután is megismételte, miután felolvasták neki a kivizsgálás során tett nyilatkozatát, amelyben az szerepelt, hogy Áda egyszer megkereste őt az adósságok miatt. Ezekről az alpolgármesterrel beszélt – állítja –, és arra is emlékszik, hogy egy ízben húsz, másodszor pedig huszonöt ezer lejt törlesztettek. Arról nincs tudomása, hogy a városnapokhoz támogatókat kerestek, és a lehetségesek között Áda József neve is felmerült.
Még kevesebb újdonsággal szolgált Szántó Csaba, a városgazdálkodási osztály vezetője: Áda cége kavicsot és homokot szállított a városházának, nem tudja, milyen módon fizették, de egyszer Áda említette, hogy pénzre van szüksége. Akkor ezt elmondta a polgármesternek – az volt a válasz, hogy még ma rendezik a számlát, ezzel többet nem foglalkozott, nem is az ő dolga. Arról hallott beszélni, hogy miután mérni kezdték a szállítmányokat, Áda megsértődött, mert nem bíznak benne, azt is hallotta a városban, hogy pénzt adott a polgármesternek, de nem tartotta érdemesnek odafigyelni a híresztelésekre.
Az ügyész újabb tanúk kihallgatását kérte, a következő tárgyalásra – 2012. február 6-ra – Szarvadi József, Péter Tibor és Guzran Ildikó kap idézést. További tíz nevet sorolt fel Ioan Adam ügyvéd, ebből Rácz Enikőt a bírónő elutasította, a többiről névsort kért a megfelelő indoklással, hogy dönteni tudjanak: valóban szükség van-e mindenki vallomására.