Szombaton a kézdivásárhelyi műjégpályán második alkalommal szervezték meg a Perkő Kupát, melyen három megye tizenkét U10-es korosztályú csapata vett részt.
A záróünnepségen Tánczos Barna államtitkár, a Román Jégkorong-szövetség elnöke és Olosz Gergely parlamenti képviselő, a U10-es és U12-es csapatok fő támogatója is jelen volt. A szövetség elnöke tíz rend jégkorong-felszerelést adományozott a kézdivásárhelyi hokisoknak, és elmondta: a szakszövetség tavaly is felszereléssel, illetve ingyenes edzőképzéssel támogatta a céhes városbéli jégkorongot. Idén is ezt teszik, és jövőre folytatják a programot. A Háromszék kérdésére, miszerint lát-e esélyt arra, hogy a műjégpálya tető alá kerüljön, Tánczos Barna elmondta: a lelátón is a remény hal meg utoljára. Jelen pillanatban, sajnos, nem lehet számítani kormánypénzre, az egyetlen megoldás az volna, ha karcsúsított költségvetéssel a megyei önkormányzat felvállalná a befödését, mivel a kisváros büdzséje nem bír meg egy ilyen méretű kiadást. Azt is hangsúlyozta, hogy mindenkit, aki jégpályaépítésbe kezd, arra biztat, hogy csak akkorának fogjon neki, amekkorát be is tud majd fejezni. 2008-ban teljesen más volt a gazdasági helyzet: akkor meg merték ígérni a befödést, két pálya el is készült, a harmadik a kézdivásárhelyi lett volna. A szerződés a beruházási ügynökség asztalán volt, de a brassói botrány miatt leállították a jégpályák további állami finanszírozását, s ennek első számú kárvallottja éppen Kézdivásárhely. Idén semmi esély nincs a pálya befödésére – mondotta a szövetség elnöke.
Két győzelem
A sepsiszentgyörgyi Királypingvinek újabb két sikert értek el az Erdélyi Független Amatőr Jégkorong Liga 2011–2012-es bajnokságának második szakaszában. A B-értékcsoportban játszó háromszéki hokisok előbb 4–3-ra diadalmaskodtak a Pro Hoki ellen (gólszerzők: Kanyó Szilveszter, Demeter Csaba 2, Tikosi Ottó), majd 5–2-re győzték le a Szentimrei Sasokat (gólszerzők: Kádár János 2, Ugron Endre, Már Attila, Demeter Csaba). A szentgyörgyi fiúk elnapolták a Zsögödi Medvék elleni meccsüket, következő ellenfelük pedig a csíkszentdomokosi HC Terkő lesz. (t)