Ismét idézést kapott a szlovák rendőröktől a magyar állampolgárságát elsőként nyilvánosan felvállaló szlovákiai magyar, Gubík László, útlevele leadása miatt idézték be a rendőrségre március 28-ára.
Gubík Lászlót egy alkalommal, január 4-én már ugyanezzel az indokkal beidézték a rendőrségre, de akkor nem ment el, és közölte, ezúttal sem tesz eleget a felszólításnak. Rámutatott: továbbra is az a véleménye, hogy a hatóságok megsértették alkotmányos jogait, amikor megfosztották az állampolgárságától. Gubík László idézésével egy időben két másik, magyar állampolgárságát nyilvánosan felvállaló szlovákiai magyar, Dolník Erzsébet és Kassai Gyula is hasonló idézést kapott ugyanarra a napra.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.