Új választásokat és Vlagyimir Putyin elnök lemondását követelték tegnap ellenzéki politikusok a több tízezres moszkvai ellenzéki nagygyűlésen, amely kiáltvány elfogadásával ért véget.
A Szabad Oroszországért kiáltványt gyakorlatilag valamennyi orosz ellenzéki erő képviselője aláírta. Szerintük Vlagyimir Putyinnak le kell mondania, új parlamentet kell választani, s az országnak új alkotmányra is szüksége van.
A nagygyűlésen azonnali ellenállásra, radikális politikai akciókra szólított fel Szergej Udalcov, a parlamenten kívüli Baloldali Front párt elnöke. Kérte, hogy az ellenzéki szimpatizánsok ne hagyjanak fel annak követelésével, hogy a május 6-i moszkvai akció miatt őrizetbe vett társaikat engedjék szabadon. Több vezető orosz ellenzékinél hétfőn házkutatást tartottak, majd kihallgatásra idézték be őket.
A megszigorított orosz gyülekezési törvény életbe-lépése óta első nagyobb szabású ellenzéki megmozduláson nem történt rendbontás, a rendőrség nem avatkozott be. A szervezők szerint legalább százezren vonultak fel, a rendőrség szerint csupán húszezren lehettek a tiltakozók.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.