A múlt hétTeljes siker

2007. december 4., kedd, Közélet

A múlt héten a pártok nagy része diadalittasan ünnepelt. Volt is, amiért! Teljes sikert jelent az, hogy sikerült a választók nagy részét távol tartani az urnáktól.

Az elmúlt tizenhét évben a demokrácia olyan csúcsaira értünk, hogy mindenkinek elege lett a politikából. A választók egyharmada sem ment el a választásokra. Ennek ellenére, akik elérték az öt százalékot, jubiláltak. A tizenöt millió szavazóból ötmillió döntötte el, hogy kik menjenek Brüsszelbe az EP-be. És mi, magyarok is bejutottunk, illetve kijutottunk. Most már valószínű, csak napok kérdése, hogy az RMDSZ megvalósítja azt a tizenkét pontot, amit 17 éve ígér, de mostanig nem jött össze. Tőkés László meg karácsonyra elhozza nekünk az autonómiát. Ha nem is az egészet, de valamennyit belőle. Esetleg a magyaroknak még lesz egy itthoni segítségük is. Mert nem is hárman, amennyiről mind beszélünk, hanem négyen lesznek Európa nagy boszorkánykonyháján, ahol állandóan főznek vagy mindig kisütnek valamit nekünk. Ami sokszor rágós vagy nem megy le a torkunkon. No de most képviselőink nekünk juttatják majd a jó falatokat. Nem csak a feketelevest kapjuk, mint mindig.

A negyedik kijutó nem más, mint Csibi Magor. A neve után ő is magyar. Csak nem úgy olvassa saját nevét, hogy Kszibi Mágor? Rá is szavazhattunk volna. Ő legalább nem ígért semmit nekünk, így be is tudja tartani szavát. Most aztán képviselőink megmutatják, hogy ki a legény a gáton, ki a képviselő a barikádon. Ez a választás, ha Brüsszelben esetleg nem is terem babért, de itthon nekünk máris jelentős sikert jelent. Csíkban a választók több mint 55 százaléka nem ment szavazni. Háromszéken 60. Ez már igen! Végül is, nem azon múlott eget rengető sikerünk, hogy milyen sokan szavaztunk Tőkés Lászlóra vagy az RMDSZ-re. Hanem azzal nyertünk, hogy a románok nem szavaztak. S ez nekünk jó! Ha ez így megy, és a románok egyáltalán nem mennek el szavazni, akkor néhány magyar, aki viszont elmegy, eldöntheti a jövőben a parlamenti választások sorsát. Sőt, legalább két pártot bejuttathatunk a parlamentbe. Az egyik lesz kormányon, a másik ellenzékben. Csak a kampányban arra kell összpontosítani, hogy meggyőzzük a román szavazókat is arról, amit már amúgy is látnak. Hogy teljesen mindegy, kire szavaznak, ezért felesleges elmenni választani. Sajnálom, hogy a Nagyrománia Párt nem jutott be, vagy ki, mert így — ha nem lesz, akivel odakinn — még nekiállnak egymással veszekedni a magyarok. Én megértem C. V. Tudort is. Pont most fordult ellene saját népe, mikor még a pápa is kitüntette. Nem jött, hogy higgyem! Pedig igaz. Ezek szerint az is igaz volt, hogy a pápa kezet csókolt Ceauşescunak. Mikor a jelenlevők felháborodottan tiltakoztak, akkor azt mondta, hogy igenis megérdemelte, mert Krisztus után ő következik: Jászolban született, barmok közt nevelkedett, és 23 millióan várták a mennybemenetelét.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mi a véleménye az elnökválasztás érvénytelenítéséről?






eredmények
szavazatok száma 921
szavazógép
2007-12-04: Közélet - Mózes László:

Nem kötelező a válasz (Közvélemény-kutatás nyugdíjasok körében)

Három nap alatt ezerszáznál több válaszlevél érkezett a megyei nyugdíjpénztárba az idősektől arra a kérdőívre, amelyet novemberben küldtek nekik.
2007-12-04: Belföld - x:

Hírsaláta

BĂSESCU ELISMERTE KUDARCÁT. Személyes kudarcának tartja az egyéni választókerületek bevezetésére kiírt népszavazás sikertelenségét Traian Băsescu államfő, aki a BBC-nek adott interjúban elmondta: nem zárja ki egy újabb referendum szervezését ez ügyben, 2008-ban, amennyiben nem sikerül meggyőznie a pártokat a november 25-én leadott mintegy négymillió ,,igen" szavazat súlyáról.