Csaknem egymillió közlekedési baleset történik évente Nagy-Britanniában amiatt, hogy autóvezetők számukra vonzó külsejű gyalogosokon vagy reklámmodelles plakátokon felejtik a szemüket – derül ki brit biztosítótársaságok legfrissebb adatelemzéséből.
Kétezer autóst kérdeztek „elbambulási szokásairól”. A férfiak 60 százaléka bevallotta, hogy döntően vonzó nők vonják el figyelmét, a nők 12 százaléka válaszolta, hogy jó külsejű férfiakon felejti tekintetét. A vezetők 21 százaléka a plakátokon lévő modelleket nevezte meg figyelemelvonóként. A másik nemben gyönyörködő autósok általában lámpaoszlopnak hajtanak, vagy belemennek egy másik autóba. A szigetországban naponta átlagosan 2525 autóbalesetet okoz a sofőrök figyelmetlensége, évente több mint 900 ezret. Szezonalitása is van a jelenségnek: nyáron, amikor lengébbek az öltözékek, több az ilyen baleset.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.