Tavaszra lehet oktatási paktum

2007. december 6., csütörtök, Közélet

Traian Băsescu reméli, hogy tavaszig véglegesítik a nemzeti oktatási paktumot.

Az államfő tegnap részt vett a parlamentben szervezett vitán, melynek témája az oktatás és a kutatás volt. Az államfő hangsúlyozta, hogy az oktatási rendszer reformját fokozatosan kell magvalósítani öt év alatt. Băsescu támogatja az oktatási intézmények közötti versenyt. Ugyanakkor elismételte, hogy a nemzeti kisebbségekhez tartozó diákoknak helytelen módon oktatják a román nyelvet.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint a Sepsi OSK bejut a felsőházi rájátszásba?







eredmények
szavazatok száma 543
szavazógép
2007-12-06: Máról holnapra - Magyari Lajos:

Lesz-e költségvetés?

Románia 1989 után hosszú ideig arról volt ,,híres", hogy szinte egyetlen esztendőben sem sikerült a törvényhozásban véglegesíteni és elfogadni egy olyan büdzsét, mely az új esztendő első napjától működőképes lett volna.
2007-12-06: Közélet - Simó Erzsébet:

Bizonytalan jövő (Jegyzet)

Ha dolgaink annyira jól mennének, ahogyan a kormány tagjai az eddigi eredményeket ecsetelik, nyugodt szívvel zárhatnánk az évet, és indulhatnánk neki az új esztendőnek.