Százmilliós segítség a palesztinoknak
Százmillió eurót ad az Európai Bizottság a palesztinoknak. Ezzel az összeggel megduplázódik az idei uniós céltámogatás.
A forrásokat lehet infrastruktúra-fejlesztésre fordítani az izraeli megszállás alatt álló területeken, közösségi szolgáltatások fejlesztésére Kelet-Jeruzsálemben, a természeti erőforrások fenntartható felhasználására a Gázai övezetben és a mezőgazdasági termelők támogatására Ciszjordániában és a Gázai övezetben. Ezen túlmenően az ENSZ palesztin menekülteket segítő ügynökségének büdzséjéhez 11,5 millió euróval járul hozzá a bizottság. A támogatás több mint felét, 51,5 millió eurót a palesztin területek kormányzati, jogállami és szociális intézményeinek fejlesztésére és a Palesztin Nemzeti Hatóság költségvetésének közvetlen támogatására fordítják.
Kitört a Fuego vulkán
Több mint 30 ezer embert evakuáltak otthonaikból Guatemalában, ahol tegnap ismét kitört Közép-Amerika egyik legaktívabb vulkánja, a Fuego. A tűzhányó hamut és lávát lövellt ki magából. A hatóságok a vulkán körzetében mintegy 17 települést kiürítettek. A Fuego – amely 2010-ben tört ki utoljára – Guatemala egyik leghíresebb idegenforgalmi nevezetessége, az egykori főváros, Antigua közelében, a településtől mintegy 16 kilométerre fekszik.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.