Részeg autóvezetők akció Kézdivásárhelyen

2012. október 25., csütörtök, Közélet

A Kovászna megyei rendőrség bűnmegelőző osztálya a kézdivásárhelyi rendőrség forgalmi osztályával közösen Részeg autóvezetők elnevezésű akciót tartott tegnap délután a kézdivásárhelyi sportcsarnok melletti parkolóban.

Egy speciálisan felszerelt autóban – a Mida Kft. egyik Dacia Logan járművével – ki lehetett próbálni, milyen érzés előbb szemüveg nélkül, majd részegséget szimuláló szemüveggel vezetni, hogyan befolyásolja az illető látását, reflexeit, és ez milyen következményekkel járhat. Tóth Zsigmond, a megyei rendőrség bűnmegelőző osztályának munkatársa szerint egy hónappal ezelőtt a bűnmegelőzési hét alkalmával szervezték meg a „részeg szemüveges” akciót Sepsiszent­györ­gyön, ahol három óra alatt több százan próbálták ki a szemüveges vezetést.(Iochom)
 

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 781
szavazógép
2012-10-25: Közélet - :

Bontanak és építkeznek a csavargyárban

Tegnap délelőtt erőgépekkel lebontották a kézdivásárhelyi csavargyár kapusszobáját és a mellette levő épületet. Ugyanakkor a „sóhajok hídjának” nevezett, a két főépület közötti légi folyosót is eltüntették. Értesüléseink szerint a számítóközpontnak szánt, félig kész épület ugyanerre a sorsra jut. Az egykori szerszámműhelyben lázas munka zajlik, a Valkes cég november 5-én induló gyárrészlegét készítik elő.(Iochom)
2012-10-25: Közélet - :

Haarberg Orsolya Sepsiszentgyörgyön

Táj- és természetfotó magas színvonalon, olyan képek, melyek koloritja, kompozíciója és tematikája egyaránt sejtelmes, távoli vidékre vezeti a látogatót – erre s hasonlókra gondolhattak a látogatók, miközben a sepsiszentgyörgyi Lábas Házban tegnap este megnyílt Haarberg Orsolya természetfotós (felvételünk) Izland és Skandinávia című kiállítása.