Igényesen előadott, de könnyed, szórakoztató műsorral jelentkezett a sepsiszentgyörgyi Cantabile Trió (képünkön).
A Gábor Áron Teremben szerda este tartott koncerten Babos-Szélyes Margit szoprán, Krecht Emese zongorista és Könczey Kinga fuvolás és énekes idei Szent György-napi koncertjének tovább alakított repertoárját tovább csiszolt előadásban hallhattuk. A Plugor Sándor Művészeti Líceum tanárai – ahogyan művészetet oktató pedagógusokhoz illik – igyekeztek diákjaiknak is példát mutatni. A Ludwig van Beethoven által feldolgozott ír és walesi dalok mellett ismét felcsendültek a kifinomultabb előadásmódot igénylő Mozart-, Weber- és Cherubini-áriák, a műsor harmadik részében pedig a rendkívül hangulatos Mendelssohn-duettek, ráadásul magyar szöveggel.(fer-)
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.