Gyilkosság Sepsiszentgyörgyön

2012. november 2., péntek, Közélet

Átvágott nyakkal találtak egy kétgyermekes édesanyát tegnap reggel egy sepsiszentgyörgyi garzonlakásban.

A rendőrség tájékoztatása szerint a 34 éves fiatalasszony a kétéves és az öt hónapos lányával nemrég költözött ide Székelyudvarhelyről, hogy erőszakos élettársától – aki jelenleg a bűntény fő gyanúsítottja – távolabb legyen. Az áldozat a Grigore Bălan sugárúton bérelt lakást, ennek tulajdonosa talált rá, amikor ruhát hozott nekik. Az anya a konyhában feküdt, a gyermekek a fürdőszobában voltak sokkos állapotban, a mentő szállította el őket.          (demeter)
 

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 679
szavazógép
2012-11-02: Közélet - :

Szabadtéri építészeti kiállítás

Első alkalommal szerveznek szabadtéri építészeti kiállítást Sepsiszentgyörgyön. Ma 13 órakor a városháza előtt állítják ki az Architectura.5 nevű műépítészeti projektre benevezett, illetve ezen az éves szemlén díjazott terveket.
2012-11-03: Múltidéző - Váry O. Péter:

Bűntelenül, mégis megbüntetve

Az elmúlt huszonhárom esztendő során annyi mindent elmeséltek már „a mi ötvenhatosaink” meghurcoltatásaikról, hogy önkéntelenül adja magát a feltételezés: újat nem tudnak már mondani. Pedig ez nem így van: adalékokra, részletekre mai napig derül fény, s ők maguk sem zárták, zárhatták le bensejükben kálváriájukat. Mindannyiukat foglalkoztatja, kik voltak azok, akik őket börtönbe juttatták, s kik azok, akik szabadulásuk után – amikor Puskás Attila (képünkön) megfogalmazása szerint csak annyiban váltak szabadokká, hogy nem voltak zárt ajtók mögött – folyamatosan megfigyelték őket, jelentéseket írtak róluk 1989 végéig. Mert ma már hozzáférhetnek a múlt rendszer alatt róluk összegyűjtött adatokhoz (már amelyeket a volt Securitate irattárát vizsgáló bizottság megkapott), de abban a besúgók neveit letakarják, csak fedőnevük ismerhető meg. És talán az sem oktalan feltételezés, hogy megfigyelésük mai napig is folytatódik...