Beteget szállító mentőautót ért baleset tegnap délelőtt 11 óra után néhány perccel Sepsiszentgyörgyön. A megyei mentőszolgálat járművébe az 1918. December 1., illetve a Grigore Bălan utca kereszteződésénél szaladt bele egy gépkocsi.
Török Zsuzsanna intézményigazgató lapunkat arról tájékoztatta: a mentőautó fény- és hangjelzéssel, szabályosan és lassan közlekedett, a szolgálatos csapat és asszisztensük a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Kórház sürgősségi osztályára kísért egy pácienst. Az ütközés következtében csupán a járművek károsodtak, a mentő javításra szorul, a szállítás előtt megfelelő módon rögzített beteg és mások sem sérültek a közúti esemény során – nyilatkozta Török Zsuzsanna. A pácienst végül egy másik, a baleset helyszínére küldött mentő szállította kórházba. Iulia Grigoraş rendőrségi szóvivő szerint a vétkes járművezető a jelzőlámpa zöld fényére indult, ám nem adott elsőbbséget a mentőnek.(dvk)
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.