A múlt hétMégis vannak csodák!

2007. december 18., kedd, Közélet
Az ember sokszor nem hisz a csodákban, de ettől függetlenül mégis vannak. Mikor már azt hittük, hogy az elnök Băsescu és a miniszterelnök Tăriceanu egy levegőt sem tud szívni, akkor megtörtént a csoda. Együtt utaztak Lisszabonba aláírni az Európai Unió reformszerződését.

Ennek a szerződésnek nagy hordereje van. Csökkenti a munkanélküliséget, mert két jól fizetett állást is kreál. Egy elnökit, amelyet két és fél évre választanak, és egy külügyminiszterit, amelyet viszont nem neveznek külügyminiszternek, mert Anglia nem akarja így nevezni. Szóval, ezt a szerződést repült aláírni a két kicsi nagy ember. A nagy összeborulás magyarázata egyszerű. Mivel mindketten egy repülőn utaztak, mindketten biztosak lehettek abban, hogy egyikük sem próbálja meg lelövetni vagy felrobbantatni a másik repülőgépét. Arról már nem szól a fáma, hogy ki hol ült a repülőn. Bár lehet, hogy kettejüknek és kis kíséretüknek kissé szűknek bizonyult a gép, mégis került ülőhely mindkét közméltóságnak, és egyiküknek sem kellett méltóságon aluli helyen, például a vécében töltenie az utat. És ott, Lisszabonban sem robbant bomba. Ott is mosolyogtak, és még kezet is fogtak. Bár lehet, leginkább egymás torkát fogták volna szívesebben. De hát már ilyen a diplomácia. Nem lehet úgy viselkedni, mint a testvéri Moldova két diplomatánkkal, úgy kipenderítve őket az országból, mint a macskát… Ez bizony barátságtalan gesztus volt. Mostanában elég sok barátságtalan gesztusban van részünk nekünk, átlagpolgároknak is az áremelések miatt. Minden drágul, amit meg kell vennünk. Amit viszont el kellene adnunk, mint például a pityóka, az egyre olcsóbb lesz. Szerencsés az ember, ha idejében megvett egy olcsó karácsonyi ajándékot, mert mostanra felment az ára. Csak átcímkézi, ráírja az új árat otthon, és máris mondhatja, hogy mily drága ajándékot vett. Más országokban mindenféle áremelkedés esetén az ellenzék visít, mint a fába szorult féreg. A parlamentben még össze is verekednek a pártok, mint most legutóbb Dél-Koreában. Nálunk a világ legtermészetesebb dolga az áremelkedés. És milyen jó, mert most még magyarázat is van rá! Emelkedik az euró. Érdekes, hogy mikor negyedével esett vissza, akkor semmi meg nem olcsóbbodott. De a polgárok gondjaival törődni nemhogy a kormánypártoknak nincs idejük, de még az ellenzéknek sem. A demokraták most azzal vannak elfoglalva, hogyan torpedózzák meg Tőkés László felvételét az Európai Néppártba. Még a néppárt statútumát is megváltoztatnák, hogy megvétózhassák. Én azt hittem, ilyen kicsi ország kis emberei, mint a mienk, nem tudnak nagy dolgokat véghezvinni, mint nagy ország nagy emberei. Például Franciaországban Sarkozy országa gazdasági érdekében mindent elkövet. Ha kell, jó pénzért fel is fegyverzi a régi ellenséget, Líbiában Gadhafit. De látom, a mi kis vezetőink is nagyok tudnak lenni, ha az autonómia említése ellen kell fellépni. Vagy milyen határozottan fellépünk — többek közt Szlovákiával egyetemben — Koszovó függetlensége ellen. Mégiscsak vannak csodák.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mi a véleménye az elnökválasztás érvénytelenítéséről?






eredmények
szavazatok száma 784
szavazógép
2007-12-18: Közélet - x:

Magyari Tivadar rektorhelyettes marad

Nagy többséggel ismét Magyari Tivadart jelölte rektorhelyettesnek a BBTE magyar tagozatvezetőinek tanácsa.
2007-12-18: Belföld - x:

Hírsaláta

KUTYÁRA BÍZTÁK A SZALONNÁT. Egyre több magas rangú bíróról és ügyészről deríti ki a SZIVOT, hogy hajdanában együttműködött a kommunista titkosszolgálattal. A múlt héten született végleges döntés értelmében a tizenkilenc tagú Legfelső Igazságszolgáltatási Tanács kilenc embere a SZIVOT rendelkezésére álló dokumentumok értelmében besúgó volt. Az igazságszolgáltatásban dolgozók statútuma semmiféle rendelkezést nem ír elő hasonló esetekre. (România liberă)