Sepsiszentgyörgy költségvetésének soros módosítását tegnap hajtotta végre az önkormányzat, ezúttal is – immár harmadszor a Ponta-kormány fennállása óta – pénzt vettek vissza a várostól.
Első alkalommal az Ungureanu-kabinet által néhány megyei és városi önkormányzat adóssága törlesztésére, illetve pályázati önrésze fedezésére kiutalt pénz egy részét kellett visszaadnia, aztán a tanárok utolsó negyedévi fizetésére szánt összeget kérte vissza a kormány, most meg minden olyan pénzt visszavett, amelyet valamelyik minisztériumból a különféle beruházásokra kapott korábban a város – ez utóbbi gesztust „az új kormány nagyvonalúságának” nevezte a tegnapi tanácsülésen Antal Árpád polgármester.
A tanárok fizetését természetesen visszapingpongozta Bukarest, ez a valamivel több mint 900 ezer lej és a város saját bevételeinek közel 750 ezer lejes gyarapodása szerepel a költségvetés-módosításban pozitív előjellel, míg a beruházásoktól visszavett 1,893 millió – ebből a legnagyobb tétel a tömbházak hőszigetelésére szánt 1,357 millió lej – negatív előjellel. „Szerencse, hogy helyi bevételeink nőnek, ebből tudjuk finanszírozni a beruházásokat” – mondta még a polgármester.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.