Az ügyészség azért döntött a feloszlatást kezdeményező kereset mellett, mert álláspontja szerint a Magyar Gárda az egyesületi törvénybe ütközően gyakorolta tevékenységét. A jogszabály kimondja: az egyesületi jog gyakorlása mások jogait és szabadságát nem sértheti. Az ügyészség több jogszabályra és nemzetközi egyezményre hivatkozva küldte meg keresetét a bíróságnak. A keresetlevél zömében a Tatárszentgyörgyön történteken alapul. A Magyar Gárda 260 és a nyírségi szerveződésű Nemzeti Őrsereg ötven tagja december elején tartott felvonulást a Pest megyei Tatárszentgyörgyön A vidék közbiztonságáért címmel. Az eseményre annak ellenére került sor, hogy a település polgármestere, megváltoztatva korábbi álláspontját, visszavonta a rendezvény területfoglalási engedélyét. A főügyészség a tatárszentgyörgyi felvonulás után kezdett vizsgálódni: bizonyítékokat, felvételeket és egyéb adatokat szereztek be, amelyek alapján arra jutottak, hogy a szervezet feloszlatását kérik. A Fővárosi Főügyészség még októberben közölte: törvénytelenül működik a Magyar Gárda, mert a szervezet egyes céljai — mint a katasztrófaelhárítási és rendvédelmi feladatok ellátása — nem szerepelnek az egyesület alapszabályában.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.