Idén hat kormányrendelettel utaltak ki pénzt beruházásra, korszerűsítésre, javításra óvodáknak és iskoláknak, s bár még egy hónappal ezelőtt úgy tűnt, nagy összegek maradnak felhasználatlanul, december közepéig mindent elköltöttek.
Hosszú távú stratégia nélkül, olykor a szükséges előtanulmányok hiányában igényeltek pénzt az önkormányzatok tanügyi beruházásokra, emiatt a pénzeső felkészületlenül ért jó néhány települést, ami kapkodáshoz, rögtönzött megoldásokhoz vezetett — tájékoztatott Keresztély Irma főtanfelügyelő. A helyi tanácsok többségének nincs építkezési szakembere, az önkormányzatok, illetve az iskolák késtek a versenyeztetés kiírásával, mindenki egyszerre akart építeni, javítani, de erre az építőcégeknek nincs kellő kapacitásuk, emiatt az oktatási minisztérium jövőben változtatni akar a jelenlegi módszeren, újból a megyei tanfelügyelőségek feladatkörébe utalja a beruházások lebonyolítását. Keresztély Irma szerint ez ellentétes a decentralizációval, ráadásul a tanfelügyelőségnek nincs annyi szakembere, aki ilyen mennyiségű munkát elvégezhetne, de a tárcavezető ragaszkodik a változtatáshoz, és azt javasolta, kössenek szerződést szakcégekkel, tanácsadókkal.
Idén huszonnyolcmillió új lejt kaptak és költöttek el a háromszéki óvodák és iskolák, csak a teleki elemi iskola nem tudta mind elkölteni a kiutalt összeget, amit még idejében átirányítottak Kézdialmásra, így nem kellett semmit visszautalni a fővárosba. Idén hetvenkilenc beruházást fejeztek be a megyében, harminckilencet — köztük az illyefalvi iskolakomplexum tervezését — megkezdtek, ezek több évre szóló munkálatok.