A Háromszék január 11-i számában a Székely zászló a városházára című cikkben azt nyilatkozta az egyik MPP-vezető, hogy tőle valamikor székely zászlót kaptam, de nem tűztem ki a városházára. Téves az információ.
Én 2008 tavaszán felkérést kaptam az MPP kovásznai vezérétől, hogy legyek a polgármesterjelöltjük. A csalétket bekaptam. Engem keskeny vágányra futtattak.
Csak a választások után értettem meg, mi történt, amikor az MPP-elnök lemondott. Azt mondta a sajtónak: hibát követett el, amikor engem kért fel. A „júdáscsókért” az RMDSZ-től meg is kapta a jutalmát. A kovásznai MPP politikai szereplése azóta is olyan, mint a zavaros szalmabor, melyre ráhamisítják a Királyleányka címkét. Úgy viselkedik, mint valami RMDSZ-platform. A „választás szabadsága” helyett most is kifejezi lojalitását az RMDSZ-jelölt iránt, akinek nem székely, hanem vörös zászlót kellett volna átadni, sarló-kalapáccsal.
ZSUFFA LEVENTE