Baróti Szabó Dávid KözépiskolaJobb eredmények, kevesebb hiányzás

2013. február 2., szombat, Közélet

A Baróti Szabó Dávid Középiskolában a tanulmányi eredmények javulást mutatnak tavalyhoz képest, s jelentősen csökkent az igazolatlan hiányzások száma is. Dimény János igazgató szerint ebben szerepet játszanak a megsegítő órák és az időszakos felmérések, illetve a szülőkkel való szorosabb együttműködés.
 

Tavaly a haladási arány 67,3 százalék volt, az idei félév végén elérte a 84,14 százalékot. A nappali tagozatra járó 541 diák közül 95-nek volt 5 és 6,99 közötti átlaga, 348-an 7 és 8,99, 98-an 9 és 10 közötti médiával zárták a félévet. A legjobbak közül is kiemelkedett a minden tantárgyból tízesre végző Győrffy Hajnalka (X. A) és Lőrincz Orsolya (XI. D).
A diákok év közben több felmérésen is átesnek; a kilencedikesek és a végzősök az érettségi vizsgákhoz hasonló körülmények közt (például kamerát szerelnek, a felügyeletet pedig más tanárok végzik) egységes dolgozatokat írnak, és a jegyek naplóba kerülnek. Az eredményeket feldolgozzák a szülői értekezleteken, de személyesen is tájékoztatják az édesanyákat és édesapákat, hogy miként halad gyermekük, s véleményük szerint mire kellene jobban odafigyelniük.
A hiányzások száma mintegy felére esett vissza a tavalyi első félévhez képest. A 10 258 mulasztott órából 8639-re tettek le orvosi vagy szülői igazolást, 1619 órát ellógtak a diákok. A hiányzások miatt 21 tanulónak kilencesre, tizennégynek nyolcasra, ötnek hetesre húzták le a magaviseleti jegyét, heten pedig hatos alatti jegyet kaptak. Az abszolút „rekorder” egy, az általános iskolában is többször megbuktatott diák, akit kettesre zártak le.
Dimény János szerint a családorvosokkal és a szülőkkel ápolt jó kapcsolat, illetve a rendőrséggel közösen végzett ellenőrzés meghozta gyümölcsét, így a lógásra hajlamosak is kétszer meggondolják, érdemes-e kihagyni egy-egy napot vagy órát. „A diákok is tudják, hogy minden egyes hiányzást bevezetünk az elektronikus nyilvántartásunkba, s a tizediknél már értesítjük szüleiket, és levonjuk a magaviseleti jegyüket. Az is visszatartó lehet, hogy a levont magaviseleti jegy nemcsak az átlagot rontja, hanem emiatt akár több hónapra is odaveszhet a szakiskolásoknak nyújtott kétszáz lejes ösztöndíj vagy a 150 lejes, ún. líceumpénz” – nyilatkozta az iskolaigazgató.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1406
szavazógép
2013-02-02: Belföld - Demeter Virág Katalin:

Belföldi hírek

Emelkedő illetmények
Február elsejétől 50 lejjel, 700 lejről 750 lejre emelkedett az országos bruttó minimálbér a havi átlag 168 órás, azaz teljes munkaprogram esetében, eszerint az órabér értéke 4,44 lej. Júliustól további 50 lejjel, 800 lejre emelik a minimálbért.
2013-02-02: Közélet - Bokor Gábor:

Könyvadomány az Apáczai Kiadótól

Jelentős értékű könyvadomány érkezett Sepsiszentgyörgyre az Apáczai Ki­adó jóvoltából. Az I--IX. osztályosoknak szóló tankönyveket és cédéket erdélyi magyar tanulók kapják meg, beleértve a szórványban élőket is. A 24 tonnányi szál­lítmány a Duna Televízió támogatásával létrejött Kárpát-medencei Magyaro­kért Kiemelten Közhasznú Alapítvány közvetítésével érkezett Háromszékre.