Lótás-futás helyett: esküvőkiállítás

2013. február 14., csütörtök, Közélet

Rendszeresíteni kívánja a különböző tematikájú konferenciák, kiállítások, fesztiválok, bálok szervezését a megyei kereskedelmi és iparkamara, mint Édler András elnök fogalmazott: tartalommal próbálják feltölteni a kamara húsz éve üres naptárát.
 

Jövő hónap elején újabb eseményre készül a kamara és partnere, a Cyclamen Virág­szalon. Az esküvők és rendezvények kiállításának és vásárának forgatókönyve már összeállt, a tegnapig közel negyven vállalkozó jelezte, hogy március másodikán és harmadikán a Székely Mikó Kollégium konferenciatermében legalább húszféle szolgáltatást kínál nem csupán házasulandóknak, de azoknak is, akik más jellegű családi vagy céges összejövetelek, rendezvények lebonyolításához vennék igénybe szakemberek segítségét. „Mivel térségünkben még »divatos« a házasságkötés, célunk az, hogy az e téren érdekelt vállalkozásoknak – vendéglátóktól a fotósig, vőfélyig – bemutatkozási lehetőséget biztosítsunk” – fejtette ki Édler András, aki arra számít, azáltal, hogy a ki­állítás időtartama ezúttal hosszabb, illetve a városközpontban szervezik, látogatottsága is jelentősebb lesz. A tavalyi esküvőexpónak pozitív visszhangja volt a kiállítók körében is, az egynapos rendezvényre kétezren látogattak el – fűzte hozzá Botos Attila társszervező.
Alkalmi ruhát forgalmazó szalonok, hintó- és limuzinkölcsönzők, fodrászok és sminkesek ajánlatát pásztázhatják, tanácsait kérhetik egyebek mellett az érdeklődők, s a szervezők szándéka szerint az expón akár a teljes lagzit megszervezhetik a házasulandó fiatalok.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 784
szavazógép
2013-02-14: Közélet - Hecser László:

Óriás hóember Erdőfülében

Tavaly januári teljesítményüket múlták felül az er­dő­fülei fiatalok: ismét ők állították fel – minden va­ló­szí­nűség szerint – Erdély legmagasabb hóemberét. Az 5,75 méteres alkotást hétfő délután ké­szítette el közel negyven fiatal.
2013-02-14: Közélet - :

Pénz kultúrára

Bár még csak tervezetként létezik Sepsiszentgyörgy költségvetése, az első félévi kulturális pályázatokat – az évek óta bejáratott rendszer szerint – a múlt héten elbírálta az önkormányzat. Ami azt jelenti, a pályázók tervezhetnek, tudják, mekkora résztámogatást kapnak, szerződést erről azonban csak a városi költségvetés elfogadása után kötnek.