Zene
* A sepsiszentgyörgyi zenekarok Mustra 2. elnevezésű találkozójának mai programján: Szalonspicc (sanzonok, filmzenék), Evilági (énekelt versek), NemEz (világzene, dzsessz, funk), Cover’n Cover (pop-, rockfeldolgozások), Mácsafej (énekelt versek), Szekler (etnorock), Albright (kísérleti zene), Fabatka (népzenei feldolgozások), Kanoy (rockfeldolgozások), St. George Quintet (jazz-standardek), Funky Munky (pop-, rockfeldolgozások).
Pénteken: Scholastic (pop-, rockfeldolgozások), Szilágyi Herbert–Bajkó Edina duó (dzsessz), Séta a kacsámmal (blues, funk), Funktion (funky, dzsessz, blues, fusion), Progorgan (dzsesszrock), Room of the Floyd Affection (Pink Floyd-feldolgozások), Selfish Murphy (ír kocsmazene), Equinox (rockfeldolgozások), Mercedes Band (rock), Exit Rock Band (rock), Blúz Bend (blues, rockfeldolgozások). A koncertek 19 órakor kezdődnek a Park vendéglő Di Stefano bárjában. A rendezvényre a belépés ingyenes.
* Sepsiszentgyörgyön a volt Charta Nyomda épületében vasárnap koncert lesz: 19 órától fellép a marosvásárhelyi Backlash, 20 órától a helyi Feelgood, 21 órától pedig a magyarországi Akela trash metal zenekar – tagjai: Katona László „Főnök” (ének), Kovács Attila „Pókember” (gitár), Király Zoltán „Piócamen” (dobok), Tóth Károly „Kártmen” (gitár), Mezőfi József „November” (basszusgitár). Az Akela-koncertre jegyek kaphatók Sepsiszentgyörgyön az EMNT-irodában (volt Demokrácia Központ), Kézdivásárhelyen a 0766 102 454-es, Baróton a 0757 509 251-es telefonon. A jegy ára elővételben 20, a helyszínen 25 lej.
Színház
A sepsiszentgyörgyi Andrei Mureşanu Színház David Giselman Domnul Colpert (Colpert úr) című előadását pénteken 19 órától a nagyteremben mutatja be. Rendező: Cristian Ban.
Könyvbemutató
Balogh László sepsiszentgyörgyi prózaíró (1946–2003) Maroknyi Székely című posztumusz könyvének bemutatója ma 18 órakor lesz a sepsiszentgyörgyi Bod Péter Megyei Könyvtár olvasótermében. A sepsiszentgyörgyi Charta Könyvkiadó gondozásában a szerző elhunytának tizedik évfordulóján megjelent, egy kisregényt és tizenöt elbeszélést tartalmazó kötetet bemutatja Kisgyörgy Tamás, a kiadó vezetője és Kiss Jenő, a könyvtár nyugalmazott igazgatója, aki a rendszerváltás előtt a megyei könyvtár alkalmazottjaként is dolgozó, a 2000-es évek elején alkotói tevékenysége teljében lévő szerző tragikus hirtelenséggel megtört írói pályájáról is beszél.
Hitvilág
Málnáson az ökumenikus imahét istentiszteletei a református imaházban naponta 18 órakor, Málnásfürdőn pedig 17 órakor kezdődnek. Ma Szabó Adél kálnoki unitárius lelkésznő, pénteken Dóczi Tibor, a sepsiszentgyörgyi Magyar Baptista Gyülekezet lelkésze hirdet igét mindkét helyen.
Népfőiskola
A kovásznai Fábián Ernő Népfőiskolán a temesvári Kohézió Egyesület szervezésében és a Bethlen Gábor Alap támogatásával Magyar kincsek, emberi értékek címmel előadással egybekötött könyvbemutatót tartanak ma 17 órától a Kovászna Belvárosi Református Egyházközség gyülekezeti termében. A vetített előadáson Vetési Zoltán, az egyesület egyik alapítója a közösségek szerves működésrendjét vázolja fel. Szorosan kapcsolódik az eseményhez az előadó Magyar kincsek, egyetemes értékek című könyvének bemutatása.
Pálos misszió Háromszéken
A sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumban Pálos misszió Háromszéken a 18. században címmel konferencia, kiállítás és könyvbemutató lesz pénteken 18 órától. Előadást tart P. Bátor Botond (OSPPE, tartományfőnök): A pálos rend múltja és jelene, Csáki Árpád: Az illyefalvi rendház és könyvei, Székely Nemzeti Múzeum, Sepsiszentgyörgy, 2013 (Székelyföldi könyvgyűjtemények 1.) – könyvbemutató, Benedek Éva–Pénzes Loránd: Az illyefalvi rendház könyveinek konzerválása. A rendezvény támogatói: Bethlen Gábor Alap, Kovászna Megye Tanácsa, szervezői: Székely Nemzeti Múzeum, a Gyulafehérvári Főegyházmegyei Levéltár Sepsiszentgyörgyi Gyűjtőlevéltára.
Közlekedés
Kedd reggel kilenc óra körül értesítette a kovásznai rendőrséget a kórház egyik alkalmazottja, hogy B. J. kovásznai lakos két személyt vitt be sérülten a kórházba, aki Zabola területén közúti balesetet szenvedett. Mint kiderült, a férfi autóval haladt Haraly irányába, amikor a kocsi az útviszonyokhoz képest túl nagy sebesség miatt megcsúszott. Szemből egy kerékpáron két zabolai lakos, apa és fia jött, amikor a kerékpáros meglátta az autót, megijedt, elrántotta a kormányt, és pont a kocsi elé kanyarodott. A balesetben a kerékpár csomagtartóján ülő személy súlyosan, a kerékpáros könnyebben megsérült. A baleset körülményeit vizsgálják. (Rendőrségi tájékoztató)
Kékfény
Kedd délelőtt értesítette az előpataki rendőröket egy brassói lakos, hogy árapataki házát valamikor a vasárnap–kedd időszakban feltörték, elloptak két kerékpárt, két DVD-t mintegy 300 lej értékben. A rendőrök megtalálták a két helybeli elkövetőt, s a lopott holmit is náluk. (Rendőrségi tájékoztató)
Röviden
Emlékülés. Az Erdélyi Magyar Műszaki Tudományos Társaság (EMT) sepsiszentgyörgyi fiókszervezete a Nagyjaink nyomában című rendezvénysorozat részeként ma 18 órától Gaál Sándor-emlékülést tart a Székely Nemzeti Múzeum Bartók Termében. A program: beszámoló a Gaál Sándor fizikus, mérnök kallódásra ítélt hagyatékán végzett feltárásokról, meghívott: Miholcsa Gyula fizikus, szerkesztő, Péter Sándor, a HMTT társelnöke, Czegő Zoltán költő, szerkesztő, bevezetőt mond Para Zoltán EMT-társelnök. Filmet vetítenek az eddigi feltárásokról, személyes emlékeket elevenítenek fel a mérnök-feltalálóról, a rendezvényt kötetlen beszélgetés zárja.
Mesekunyhó. A megyei vetélkedő királyát vasárnap 15 órától Vargyas közössége fogadja a település határánál. A tavaly szeptemberben induló vetélkedőre benevezett Kreatív Gyermekkuckó csapata 15 órától a Társasbál című hagyományőrző programját mutatja be a helyi művelődési házban.
Meseklub. A kézdivásárhelyi Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtárban ma 15–16 óráig óvodásokat, 16–17 óráig elemi iskolásokat várnak a meseklubba, ahol a tevékenység: meseolvasás, könyvillusztráció készítése.
Varázskuckó. A Bod Péter Megyei Könyvtár gyermekrészlegén ma 16.30 órától várják a gyermekeket tavaszváró meseolvasásra, játszásra.
Mozgásművészet. A sepsiszentgyörgyi Live-Art Alapítvány Olt utca 1. szám alatti Táncstúdiójában ma 17 órától ovitánc (táncgimnasztika óvodásoknak és kisiskolásoknak), 19 órától body-art – alakformáló mozgás hölgyeknek. Telefon: 0722 233 774.
Jégdiszkó. A kézdivásárhelyi jégpályán pénteken 19 órától másodszor lesz jégdiszkó. Jakabos Ervin zenél, az aktuális és régi idők slágerei szólnak. Belépő: 5 lej. Szervező: Kézdivásárhelyi Bikák, Sportiroda és Kézdivásárhely Polgármesteri Hivatala.
Kézműves-foglalkozás. A sepsiszentgyörgyi Míves Házban a Guzsalyas Alapítvány szervezésében ma 17.30 órától nemezelés gyermekeknek, fiataloknak.
Adj, király, katonát! A kézdivásárhelyi Vigadóban pénteken 16 órától zajlik a IV–VIII. osztályos tanulók vetélkedője a helyi EMI szervezésében.
Torna. Az Ida Aerobic mai programja a sepsiszentgyörgyi uszodában: 18 órától aerobik I–IV. osztályosoknak, 19 órától step-aerobik.
Kezdő internetezők klubja. A kézdivásárhelyi Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtárban pénteken 10–11 óráig internethasználati útmutató vehető igénybe. Kérik az érdeklődőket, részvételi szándékukat előre jelezzék a 0267 363 018-as telefonon.
Kisállat-kiállítás. A kézdivásárhelyi Columba Galamb-, Szárnyas- és Kisállattenyésztő Egyesület e hét végén a helyi sportcsarnokban tartja szokásos évi kiállítását. A kiállítás pénteken 10 órakor nyílik, aznap és szombaton 10 és 18, vasárnap pedig 10 és 14 óra között látogatható.
Autóbusz. A Székely Nemzeti Tanács autóbuszokat indít március 10-én Marosvásárhelyre az autonómiatüntetésre Sepsiszentgyörgyről, valamint kérésre Sepsiszék nagyobb településeiről is. Jelentkezni naponta lehet 9–13 óráig a Konsza Samu utca 21. szám alatt vagy a 0267 318 180-as telefonon.
Áramszünet. Ma és pénteken 9–15 óráig Kökösbácsteleken az 1-es transzformátorállomás körzetében, ma 9–10.30 óráig Oltszemen a Sepsiszentgyörgy felőli faluszéltől a hídig, pénteken 8–15 óráig Sepsibodokon a 4-es (volt gépállomás) és 6-os transzformátorállomás körzetében (malom), valamint az ErPék pékségben szünetel az áramszolgáltatás.
Elzárják az ivóvizet ma 9–13 óráig Sepsiszentgyörgyön a Kender utcában.