Kokárdavarroda

2013. március 15., péntek, Közélet

Nagy kedvvel vágták, varrták a piros-fehér-zöld szalagokat tegnap Sepsiszentgyörgyön a Kónya Ádám Mű­velődési Házban.

  • Albert Levente felvétele
    Albert Levente felvétele

Sok-sok új kokárda készült – Markó Attila parlamenti képviselő kezdeményezésére – a Fürge ujjak kézimunkakör hölgyeinek irányításával, s bár a fiatalabb korosztályok csak néhány fővel vettek részt az alkalmi műhely munkájában, a derűs hangulatban született március 15-ei díszek várhatóan idén is gyorsabban elkelnek, mint a meleg kenyér. (demeter)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 784
szavazógép
2013-03-15: Közélet - :

Elnapolták a Rácz-tárgyalást

A brassói táblabíróságon március 12-ére tűzték napirendre a csúszópénz elfogadásáért alapfokon négy év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélt Rácz Károly volt kézdivásárhelyi polgármester első fellebbezési tárgyalását. A taláros testület helyt adott Rácz kérésének, és április 9-én 12 órára halasztotta a fellebbezés érdembeni tárgyalását. (Iochom)
2013-03-15: Közélet - :

Ünnepi diákrendezvények Kovásznán

Kovásznán Mátyás Lilla Andrea lesz az ifjúsági szónok a mai ünnepségen. A Kőrösi Csoma Sándor Líceum tizenkettedikes tanulója nyerte a szerdai szónokversenyt, a második helyen Tankó Andrea végzett, harmadik Berecki Előd, a közönségdíjat Szabó Noémi érdemelte ki.