Băsescu kiáll Ponta mellett

2013. április 5., péntek, Közélet

Traian Băsescu államfő tegnap kiállt a szociáldemokrata Victor Ponta miniszterelnök mellett az ügyészségi vezetők jelölése körül kialakult koalíciós vitában.

Az államfő kijelentette, hogy a törvények értelmében az ügyészségi vezetők kinevezéséért az azokat jelölő igazságügy-miniszternek és a kinevezésüket aláíró államfőnek kell viselnie a politikai felelősséget, így Victor Ponta az igazságügyi tárca ideiglenes vezetőjeként törvényesen és helyesen járt el, amikor pályázat kiírása nélkül megnevezte jelöltjeit. Mint ismeretes a kormányban részt vevő liberálisok élesen bírálták Pontát, amiért a Băsescu emberének tartott Laura Codruţa Kövesi korábbi legfőbb ügyészt jelölte a korrupcióellenes ügyészség élére. A Legfelső Bírói Tanács azt kifogásolta, hogy Ponta nem egy  átlátható pályázati rendszerrel választotta ki jelöltjeit. Băsescu tegnap rámutatott: megállapodott Pontá­val a pályáztatás mellőzéséről, mert szerinte helytelen lenne egy vizsgáztatási rendszer mögé bújni, amikor a kinevezésekért politikusoknak kell vállalniuk a felelősséget.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 756
szavazógép
2013-04-05: Közélet - Bogdán László:

Zsarolások láncolata (Magasles)

Az elmúlt negyvennyolc órában a román belpolitika legfontosabb mozgatóerejének számító zsarolások láncolata annyira összekeveredett, hogy nehéz megérteni, mi is történik, és ezeknek a visszafordíthatatlan történéseknek az elkövetkezőkben milyen következményei lehetnek.
2013-04-05: Közélet - :

Szigorú fellépést sürgetnek (Magyarellenes szurkolói megnyilvánulások)

A román szurkolók magyarellenes megnyilvánulásai miatt a Nem­zetközi Labdarúgó-szövetséghez (FIFA) és az Európai Labdarúgó-szövetséghez (UEFA) fordult Markó Attila RMDSZ-képviselő, arra kérve a két szövetséget, hogy a legnagyobb szigorúsággal járjon el az ügyben.