SepsiszentgyörgySzezonnyitásra elkészül a strand

2013. április 19., péntek, Közélet

Minden esélye megvan annak, hogy a nyári fürdőszezon kezdetére elkészüljön a sepsiszentgyörgyi strand, jórészt már csak a felszíni rendezés maradt hátra, illetve az új medencék műanyag borításának elkészítése, ehhez azonban állandó plusz öt fokos hőmérsékletre, illetve csapadékmentes napokra lesz szükség – mondta el érdeklődésünkre Sztakics Éva alpolgármester.

  • Épül, szépül a sepsiszentgyörgyi strand. A szerző felvétele
    Épül, szépül a sepsiszentgyörgyi strand. A szerző felvétele

A strand épületének javításával elkészültek, a büfé működtetésére is meghirdették a licitet, illetve a négy új medence – csúszda, élményfürdő, babaúsztató, kis medence – építészeti, épületgépészeti munkái elkészültek. A nagy medencéhez idén nem nyúlnak, ez a szezon a kísérletezésé: amennyiben a másik négy túl zsúfoltnak bizonyul, jövőben azt is átalakítják – habár ez nem lenne kívánatos, mert Sepsiszentgyörgyön ez az egyetlen olimpiai méretű medence, mélységének csökkentésével versenyek szervezésére már nem lesz alkalmas.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 787
szavazógép
2013-04-19: Belföld - :

Hírsaláta

PONTA DIXIT. Románia nem szövetségi állam, és nem is lesz az, mint például Németország – jelentette ki Victor Ponta miniszterelnök. A közigazgatási jogkörrel felruházott régiók kialakítása azért fontos, mert számos olyan terület van, ahol a helyi kormány sokkal jobban ki tudja aknázni a forrásokat.
2013-04-19: Közélet - Iochom István:

Egészségre nevelés táborral

Gábor Rezső, a kézdivásárhelyi Gábor Áron Műszaki Oktatási Központ igazgatója és Tarczali Mária gyermekgyógyász főorvos ismertette a tavaly elindított Háromszék fejlődésének záloga – egy egészséges nemzedék című projektet.