Május elsejét, illetve az állam által igencsak hosszúra nyújtott hétvégét a barótiak is megpróbálták minél jobban kihasználni: aki tehette, a munka ünnepét Uzonkafürdőn, Bodvajban, Kuvaszón vagy Vargyason, az Orbán Balázs-barlang környékén töltötte, de sok család a Hatod-tető lábáig, a megyei út melletti telkekig ment ki flekkenezni.
A kora délutáni órákban a Vargyas-szoros Természetvédelmi Területen még csak néhány kisebb társaság tanyázik, de az elmúlt évek tapasztalata azt mutatja, várhatóan számuk hamarosan megsokszorozódik. Az első nagyobb csoport, amellyel találkozunk: vargyasi fiatalok. Számukra a mostani nem kivételes alkalom: amikor csak tehetik, itt, a patakparton töltik idejüket: szeretnek sátrazni, a szülők felügyeletétől távol, önállóan tenni-venni. Barabás József és Szalontai Lajos családostul érkezett Székelykeresztúrról. Ők megrögzött kempingezők: ha csak tehetik, ismeretlen vagy kevésbé ismert helyekre kirándulnak, s sétálva megpróbálják felfedezni a környéket. Egy Homoród menti pár reggel érkezett, este mennek is haza, mert két nap munka vár még rájuk. Nagyon remélik, úgy tudják intézni, hogy még visszatérhessenek, s legalább a szombatot és vasárnapot barátaik társaságában tölthessék. A természetvédelmi terület kijáratánál fiatal biciklisekkel találkozunk. Csak néhány másodpercre állnak meg a területet felügyelő, Elveszett Világ Természetvédelmi, Turista és Barlangász Egyesület sátránál, hogy jelezzék, autóval érkező társuk fizeti ki a kétnapos tartózkodás díját. Néhány perc múlva a bringások szervezője is megérkezik, s miközben fizet, arról érdeklődik, lehetséges-e június közepén nagyobb csoport számára az idegenvezetés.
Ha elindul az idény, folyamatos lesz a forgalom – mondja Dénes Ildikó, az egyesület elnöke. Jó hír – állítja –, hogy bár meglehetősen változatos korosztályú és érdeklődésű csoportok érkeznek ide, évről évre kevesebb a gondjuk a csendzavarókkal, és a szemetelésre is mind többen ügyelnek.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.