aaaaaaaaaa

Korrupt ­közlekedésrendészek

2013. június 6., csütörtök, Közélet

A Legfelsőbb Ügyészség öt, a Kovász­na megyei közlekedésrendészet kötelé­kébe tartozó rendőrbiztos nevére állított ki vádiratot megvesztegetés többszöri elfogadása, hivatali visszaélés és hamisítás bűncselekményéért – tájékoztatott tegnap a megyei korrupcióellenes iroda szóvivője.
 

Az országos korrupcióellenes hatóság megyei irodájának ellenőrzéseiből kiderült, hogy több közlekedésrendész elfogad vagy egyenesen megkövetel pénzt azért, hogy bizonyos forgalmi kihágásokat elnézzen. Ilyenek a megengedett sebesség túllépése, záróvonalon való előzés, kötelező gépjármű-biztosítás hiánya. A rendőrök a 11-es (Kökös–Bereck) és a 12-es (Kökös–Sepsibükszád) országúton működtek, általában radarral felszerelt kocsival. A korrupcióellenes iroda munkatársai, a Legfelsőbb Ügyészség küldöttének vezetésével 2012. január 25-e és február 23-a között több ellenőrzést hajtottak végre. Öt közlekedésrendészt elkaptak, amint 30 lej és 50 euró közötti összeget vett el gépkocsivezetőktől azért, hogy ne állítson ki büntető jegyzőkönyvet.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 784
szavazógép
2013-06-06: Közélet - Bokor Gábor:

Tilos a sátorozás a Tündérvölgyben

Táblák is jelzik: tilos a vadkempingezés a Tündér­völgyben. A városi tanács által hozott döntésre azért volt szükség, mert a térségben alakították ki Kovászna egyik kirándulóövezetét, viszont a nyaranta ide érkező turisták – akik közül a legtöbben kezelésre jönnek a fürdővárosba – elfoglalják a területet, lehetetlenné teszik a pikni­kezést.
2013-06-06: Közélet - :

Nem tett keresztbe az igazgató

A diákok érdektelensége miatt voltak kevesen az ingázási pénzek kifizetéséért Kovásznán szervezett tüntetésen, a fiatalok nem tartották érdemesnek utcára vonulni.