A rendőrség közrendészeti osztályának és a községi őrsök munkatársai az erdészeti hivatal, illetve felügyelőség, valamint a tulajdonosok képviselőivel átfésülik a megye erdeit.
Ioan Popa megyei főkapitány elmondta, a bűnügyi jelentéseket tanulmányozva feltűnt, hogy szinte napirenden megjelennek falopások. Innen jött az ötlet, hogy vizsgálják át a megye erdeit, s hétfőn meg is kezdték az akciót. Nem a két-három fát kivágó tolvajok elkapása a cél, hanem – amennyiben létezik – a törvénytelen tömeges fakitermelést szeretnék feltérképezni, illetve annak elejét venni. (sz.)
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.