TeniszMurray a wimbledoni bajnok

2013. július 9., kedd, Sport

Andy Murray nyerte a wimbledoni tenisztorna férfi egyes döntőjét, miután 3 óra 8 perc alatt 6:4, 7:5, 6:4-re legyőzte a világelső Novak Djokovicot.

A 26 éves skótnak ez volt pályafutása második Grand Slam-diadala, és 77 év után – Fred Perry 1936-os sikere óta – ő az első brit, aki nyert az All England Tennis Club gyepén. A nyitószettben a borításhoz képest hosszú és izgalmas labdameneteket láthatott a centerpálya közönsége. Djokovic egyszer, Murray viszont kétszer vette el ellenfele adogatását, így lett egy óra alatt utóbbié az első játszma. A 69 perces másodikban a szerb 4:1-re elhúzott, ám a minden labdát elérő riválisa visszakapaszkodott, és 7:5-re hozta a felvonást. A harmadikban a 2011-es bajnok Djokovic 4:2-re ismét vezetett, ám az épp Londonban olimpiai bajnok riválisa óriási küzdelemben fordított, és megszerezte a győzelmet.
A két játékos most találkozott a 19. alkalommal, és Djokovic 11–8-ra vezet.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mi a véleménye az Ilie Bolojan által bejelentett megszorításokról?








eredmények
szavazatok száma 1149
szavazógép
2013-07-09: Sport - :

Két torna, egy első hely (Labdarúgás)

A sepsiszentgyörgyi Junior Soccer SE kis labdarúgói két egymásutáni tornán vettek részt, s a tisztes helytállás mellett egy első helyet is bezsebeltek.
2013-07-09: Sport - :

Rekordszámú sportág és érem (Paralimpia, Rio de Janeiro)

A 2016-os riói paralimpián 22 sportágban 526 aranyérem a tét a résztvevők számára, mindkettő rekord a fogyatékkal élők seregszemléjének történetében. A Nemzetközi Paralimpiai Bizottság (IPC) tájékoztatása szerint 4350 sportoló méri össze tudását 2016. szeptember 7. és 18. között Brazíliában, ami szintén új csúcsot jelent. Tavaly Londonban 20 sportágban 503 bajnokot avattak a paralimpián.